Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  22 Eylül 2018

   Sınır Güvenlik-Aydınlatma Çalışması   Köprülü Kütüphanenin İhalesi Yapıldı   İBRAHİM AYHAN YAŞAMINI YİTİRDİ   Urfa'da Genç Adam Kendini Yaktı   BAKAN YARDIMCISI URFA'YA GELDİ   İBRAHİM AYHAN YAŞAMINI YİTİRDİ   Karaköprü'de Bir Araç Takla Attı   Başkan ÇİFTÇİ Yazarlarla Buluştu   Ş.URFA'DAKİ KAZADA 1 KİŞİ ÖLDÜ   Şanlıurfa'da Tefecilik Operasyonu   Hayatını Kaybedince Olanlar Oldu!   BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN AÇIKLAMALAR  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Sınır Güvenlik-Aydınlatma Çalışması

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

URFA HALEN KOCAMAN BİR KÖY!

 

URFA HALEN KOCAMAN BİR KÖY!2019 Mart ayı sonunda yapılması planlan yerel seçimler de, Şanlıurfa Büyük şehir belediye başkanlığına Aday olacak siyasilerde Şanlıurfa’da kulis çalışmalarına başladı.
Kimileri adaylık sürecini gizli tutarken, kimileri ise bunu sahalarda topluma lanse etmeye çalışıyor.


Şanlıurfa gerçekten çok zor bir şehir. Bu yüzden bu şehri yeniden dizayn edecek, tecrübeli, vizyon sahibi bir siyasetçiye ihtiyacı var. Siyasi partilerin, Şanlıurfa’da aday belirleme noktasında çok ince eleyip sık dokuması gerekiyor.


Özellikle İktidar partisine sırtını dayayıp, nasıl olsa Ak Parti Güçlüdür kazanırım mantalitesini ortaya koyan bir siyasetçi ve Siyasi parti baştan kaybetmiş demektir.
Bu şehrin dokusunu çok iyi bilen, Şanlıurfa’yı yapacağı devası projelerle taçlandıracak bir siyasinin gün ışığına çıkması gerekiyor.


Gündem de olan isimlerin, Şanlıurfa’ya çok şeyler kazandıracağı, kanaatinde değilim.
Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın her şeyden önce, tarihi dokusuyla, Turizm alanında çok iyi bir yere taşınması gerekiyor.
Turizm demek, istihdam demek, aş demek. Binlerce insanın hayat şartlarının iyileştirilmesi demek.


Bu yüzden beton yığınları, yol, köprülerden ziyade, Turizme ağırlık verilmelidir.
Dost, Ahbap ilişki içerisinde yönetilen bir Belediye, maalesef bir adım bile ileriye taşınamaz. Ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden siyasiler maalesef bu şehre hiçbir şey katamadılar.21. YY. da halen, elektrik, yol, su, trafo, alt yapı gibi içi boş, insani kavramlardan uzak bir yönetim şekli ile bu şehri yönetmeye çalışanlar, hem alt yapı, hemde İnsan’a yatırım noktasında sınıfta kalmışlardır.


Özellikle Büyük şehir olmakla birlikte bu sorunlar ikiye katlanmıştır. Kırsal’da hizmet bekleyen, Halen, yol, su enerji gibi hizmetlerin halka ulaşmadığını görüyoruz. Oysa Belediye bütçelerinin nerelere aktarıldığı konusunda hiç kimsenin bir fikri ve zikri yok.
Çıkın açıklayın dense eminim ki, içi boş projelerle faturalandırılan giderlerin bu şehre hiçbir şey katmadığını göreceksiniz.Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu işe bir dur! Demesi gerekiyor. Her defasında bu şehir, Sayın Erdoğan’ın yanında durmuş, göğsünü canını malını siper etmiştir. Artık bu halk, kendini bile yönetemeyen, servetine servet katan bazı siyasilerden kurtulmak istiyor.


Son olarak şunu söylemek gerekirse, siyasi partilerin artık yerli yöneticilerden ziyade, bu şehri yeniden dizayn edecek, kararlı, güçlü, vizyon sahibi, dost, Ahbap ilişkilerinden uzak adayları belirlemesi gerekiyor. Yoksa bu şehir, Sayın Cevheri’nin deyimiyle, Kocaman bir Köy olarak kalacaktır.

Ekleme Tarihi: 31 Ağustos 2018 11:22

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Yorumlar

Bu Habere Toplam 1 Yorum Eklenmiştir.

Mevlevihane Hasan Arslan

Tarihi mevlevihanesini açık hava ciğercisine, dergahın ve kalenin etrafını açık hava kahvelerine çeviren bir şehirde hangi turizm???
01/09/2018 06:51

Flash Haber

İBRAHİM AYHAN YAŞAMINI YİTİRDİ

 Hayatını kaybeden HDP Şanlıurfa Eski Milletvekili İbrahim Ayhan'ın ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Hakkında yurt dışı yasağı olan Ayhan'ın Irak'a İran üzerinden yürüyerek gittiği öğrenildi.

Köşe Yazarları

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

İsmail MUTLU

 

Mustafa ARISÜT

 

MEHMET YALÇIN

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Mahmut MANCI

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Ahin GÜNEŞ

 

İbrahim TORU

 

Necdet KARADENİZ

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

H.İbrahim TORU

 

Müslüm AKTÜRK

 

Halil ÇİNİ

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Hüseyin GÜZEL

 

Halil SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  22 Eylül 2018