Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  12 Haziran 2024

   Urfa'da Yürüyüşler 4 Gün Yasaklandı   URFA'DA DEAŞ OPERASYONU   URFA'DA DEAŞ OPERASYONU   BEYAZGÜL'DEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ   Beyazgül'den Yeni Açıklama   Urfa'da 23 Şüpheli Yakalandı   Urfa'da 23 Şüpheli Yakalandı   Engelli ve emekliler de yararlanacak   Engelli ve emekliler de yararlanacak   MEHMET YAVUZ YENİDEN SEÇİLDİ   MEHMET YAVUZ YENİDEN SEÇİLDİ   URFALI GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ  Site İçi Arama

Röportaj

AKTÜRK-DEMİR RÖPORTAJI

 Tarihi gerçekleri gün yüzüne çıkartacağız.RÖPORTAJ: MÜSLÜM AKTÜRK

Anket

URFASPOR KÜME DÜŞER Mİ?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

Üçüncü İttifak Seçimi Kazanır..!

 

Üçüncü İttifak Seçimi KazanırBilemiyorum, belki erken, belki de tam zamanında yapılır, ama her şartta en geç dokuz ay sonra seçim olacak…

Cumhurbaşkanı adaylarının yarışacağı ve meclisteki sandalyelerin paylaşılacağı Haziran 2023 seçimlerinde bazı ilkleri de yaşayacağız.

Birinde üç, diğerinde altı partinin olduğu iki farklı ittifak bloku var.

Ama milletvekili aday listeleri nasıl yapılacak, hangi bölgede hangi partinin şemsiyesi altında seçime gidilecek gibi konular netlik kazanmadığı gibi, ittifak bloklarından birinin cumhurbaşkanı adayı da henüz açıklanmadı. Bu muhalif blok ilk tura tek adayla mı gidecek, yoksa birden fazla aday mı çıkaracak henüz belli değil…

Tabi bütün bunlar siyaset stratejisi üzerine çalışma yapan ilim adamlarının irdelemesi gereken konular olduğu için ben bu yazımda farklı bir konuda değineceğim.

Benim burada asıl dikkat çekmek istediğim, yukarıda bahsettiğimiz ittifaklara da tabi olmayan çok sayıda siyasi partinin bulunmasıdır.

Bugün üşenmedim, oturdum siyasi partilerin listesini çıkardım ve 119 siyasi partinin yer aldığını gördüm.

Genel Başkanlarını, yönetim kadrolarını, parti programlarını titizlikle inceledikten sonra 12 partinin adının bir şekilde Türk Milliyetçiliği, Ülkücülük, Türkçülük ve/veya Turancılıkla anılabileceğini gördüm.

Seversiniz ya da sevmezsiniz, hoşunuza gider ya da gitmez, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama gerçek budur!

Belki bu partiler arasında, tabandan tavana kadar bütün kadroları ülkücü olan bir parti yoktur. Ama Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin, Türkçülerin görev aldığı 12 parti var.

Bir kısmı teşkilatlanmasını tamamlayarak seçimlere girmeye hak kazanmış, bir kısmı ise yasal hükümlülüklerini yerine getiremediği için seçime giremeyecek olan milliyetçi cephede sayılabilecek tam 12 parti var.

Kim ne derse desin, 15 Temmuz 2016’dan sonra Türkiye’de milliyetçilik yükselen değer olarak kabul görmektedir.

Kökü yurt dışında olan bütün fikir sistemleri iflas etmiş, sadece Türk insanının fikirleriyle beslenen, gayretlerinde güçlenen Türk Milliyetçiliği fikri ayakta kalmıştır.

Türk Milliyetçisi, ülkücü olduğunu dillendiren siyasi parti genel başkanlarının bugün bu gerçeği göz ardı ederek, mevcut ittifaklarda kendilerine yer almaları veya seçime kendi başlarına girerek milliyetçi oyların bölünüp parçalanmasına sebep olmaları tarihi bir hata olacaktır.

Türkiye’de Türk milliyetçileri, ülkücüler iktidara hiç bu kadar yaklaşmamıştı. Bir ülkücünün cumhurbaşkanı seçilebilme ihtimali hiç bu kadar kuvvetlenmemişti.

Şimdi diğer iki ittifakı bir tarafa bırakıp, üçüncü bir ittifak kurmanın tam zamanıdır.

Bu üçüncü ittifak tamamen Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin, Türkçülerin ittifakı olmalıdır.

Hem 12 siyasi partinin bir araya gelmesi, hem de hayatının bir döneminde milliyetçi partilerde, derneklerde, sendikalarda, vakıflarda, ocakta bulunmuş olan insanların bir araya gelmesiyle oluşacak bu ittifakın ortakları Türk milliyetçileri ve ülkücüler yani Türk milletinin bizzat kendisi olacaktır.

Durum böyle olunca haliyle, bir ülkücünün cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi gerekir.

Milletvekili aday listelerinde her şehrin ilk üç sırası: ülkücü şehit yakınları, gaziler, Yusufiyeliler ve geçmiş dönemlerde ocak, parti ya da sendikalarda yöneticilik yapmış kişilere verilmeli yani kazanması kesin olan yerlere bu davanın gerçek hak sahibi olan isimler yazılmalı, diğer aday adaylarına ise ancak bu isimlerin arkasında yer verilmelidir.

Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin alın teri, dul ve yetimlerimizin gözyaşları hakkı için bu ittifak yapılmalıdır.

Suriye’de, Irak’ta, İran’da, Kafkaslarda, Balkanlarda, Doğu Türkistan’da ve dünyanın diğer bölgelerinde esaret altında yaşayan soydaşlarımızın özgürlüğü için bu ittifak yapılmalıdır.

Dünya üzerindeki bütün mazlumların hakkını zalimlerden almak için bu ittifak yapılmalıdır.

Bu ittifakın önünde durmamak, aksine önünü açmak lazımdır. Bunun gerçekleşmesi için herkes üzerine düşen fedakarlığı yapmalıdır. Ülküdaşlık hukuku bu sefer de ülkücülerden yana işlemelidir.

Bu üçüncü ittifak, cumhurbaşkanlığı seçimini ve TBMM’deki çoğunluğu kazanacak bir ittifak olacaktır. Yani kısacası, Üçüncü ittifak seçimi kesin kazanır!

Ekleme Tarihi: 22 Eylül 2022 11:52

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

Urfa'da 23 Şüpheli Yakalandı

 Şanlıurfa'da yapılan denetimlerde aranan 23 şüpheli yakalandı.

Köşe Yazarları

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Erkan GÖNCÜ

 

Mustafa ARISÜT

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Osman Ataman BİNER

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  12 Haziran 2024