Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  26 Ekim 2020

   Şanlıurfa'da Yolcu Otobüsü Yandı   Şanlıurfa'da Yolcu Otobüsü Yandı   Kanal Urfa'da Ferhat Özer Dönemi   Kanal Urfa'da Ferhat Özer Dönemi   Valilik Yeni Kararları Açıkladı   Valilik Yeni Kararları Açıkladı   Valilik Yeni Kararları Açıkladı   KARAKÖPRÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA   KARAKÖPRÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA   Büyükşehir 155 Aracı Değiştirdi   Büyükşehir 155 Aracı Değiştirdi   Haliliye'de Park Çalışmaları Sürüyor  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KAPANIRMI..?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

SAVAŞ TÜRK'ÜN DÜĞÜNÜDÜR

 

Savaş Türk’ün Düğünüdür

Tarih boyunca Rusların desteğini arkasına almak suretiyle kurduğu örgütler vasıtasıyla Türk milletine saldıran Ermeniler’in yine budanma vakti gelmiştir.

Türk toprağı olan Karabağ’da yaptıkları katliam ve işgalin üzerinden çeyrek asır geçtiği halde, bu işgal konusu ne zaman açılsa dünyadaki bütün Türk düşmanları Ermenilerden yana tavır koymuştur. Hatta çok acı bir şekilde (ağacın kurdu içinde olur misali) bizim gibi görünüp de bizden olmayan içimizdeki hainler de Ermeni yalanlarının savunucusu olmuşlardır.

Turan coğrafyasında, hatta dünya üzerinde yaşayan bütün Türklerde bugünlerde bir sevinç havası hakim… Çünkü öz be öz gardaşlarımız olan Azerbaycan Türkleri işgal altındaki topraklarını kurtarmak üzere, Ermeni itlafına başlamışlardır.

Savaş, bir milletin kader anıdır. İki tarafın savaşı halinde çevrelerinde bulunan herkes safını belli etmek zorundadır. Azerbaycan ile ermenilerin savaşında Türkiye olarak bizim tarafımızı belirleme lüksümüz yoktur. Çünkü bir taraf öz gardaşımız diğer taraf ise ezeli ve ebedi düşmanımızdır. Haliyle bize düşen destek açıklaması yapmak değil bizzat cephede tetik çekmektir.

Türkiye’de siyasi görüşü ve oy verdiği parti farklı olsa da her vatandaşımızın kalbi yiğit Azerbaycan savaşçılarının “Allah, Allah” nidalarında atmaktadır. Günde beş vakit namazdan sonra, gece teheccüd namazlarından sonra değil; tarlasında traktörün üstünde, uçağında korpitte, manavında tezgahın başında, fabrikalarda, teknelerde, inşaatlarda, şantiyelerde, ağıllarda, mutfaklarda, hastanelerde, kadın, erkek, çocuk milyonlarca Türk evladı Azerbaycan için dua etmektedir.

TBMM’ndeki siyasi partilerin hepsi ortak açıklama yaparak Azerbaycan’a olan desteklerini belirttiler, Ermenileri tel’in ettiler. Mecliste olan fakat terör örgütü ile bağlantısı herkesçe bilinen bir parti bizleri şaşırtmadı ve bugünlerde sesi soluğu çıkmıyor. Her zaman ve her yerde insan haklarından, ezilenlerden, sömürülenlerden bahsetmeyi görev kabul eden HDP birdenbire sessizliğe büründü. Hani insan hakları, hani özgürlük… Toprakları işgal edilen Azerbaycan’a meşru müdafaa hakkını tanımayan ve bu yolda kendisine desteğini açıkça göstermeyen kişi, kurum veya devlet kim olursa olsun bundan sonra bizim nazarımızda terör devleti Ermenistan’ın yanındadır… Ve terör devletinin yanında olan herkes de bizim için terörist hükmündedir. Yeri, zamanı geldiğinde bu teröristlere gerektiği şekilde muamele edilmek üzere milli hafızaya not düşülmüştür.

Kainatın efendisi olan Hz. Muhammed (SAV) gönderdiği mektubu mübarek mektubu yırtacak kadar küstahlaşabilen Perslerin de her zaman olduğu gibi yine Türklük karşıtı, Rus ve Ermeni yanlısı duruşunu da notlarımız arasına aldık…

İran bu duruşuyla kendi ayağına sıkmıştır. Çünkü Azerbaycan’ın güney kısmının İran sınırları içinde olduğu hepimizin malumudur. Güney Azerbaycan’da yaşayan Türk nüfus 25 milyon civarındadır… İran Ermenilerden yana tavır koyarak ilk başta kendi vatandaşı olan 25 milyon Müslüman Türk’ü karşısına almıştır. Yıllardır hürriyetlerinden mahrum ettiği bu insanların kin ve nefretini bir kat daha artırmıştır. Er geç bu kin ve nefret İran’ı boğacaktır.

Kısacası içeride ve dışarıda saflar netleşmiştir. Dost-düşman, hain-gafil belli olmuştur…

Bu arada Suriye’de oynanan oyun da umarım daha iyi anlaşılmıştır. Suriye’de silahlar patlamaya başlar başlamaz Suriyeliler ülkelerini terk edip, yakın zamanda temizlenen mayınlı arazilerden Türkiye’ye geçmişlerdi ya, “güya” bırakıp kaçmışlardı ya… Terk ettikleri köylere şehirlere terör örgütleri yerleşmişti ya, işte yıllardır yazdığımız, anlattığımız bu gerçekte artık görülmelidir.

Azerbaycan Türkleri savaştan kaçmamıştır, savaşa koşarak gitmiştir. Çünkü savaş Türk için düğündür, toydur. İşte bu yüzden gardaşlarımız güle oynaya cepheye koşmaktadır.

Başta Ermeni, Rus ve İran olmak üzere bütün dünya bilmelidir ki; Karabağ konusunda artık söz bitmiştir… Silahlar çekilmiştir… Bundan sonra mermiler konuşacaktır.

Bugün dualarımızla, yarın ihtiyaç halinde kanımızla, canımızla Azerbaycan’ın yanında olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.


Ekleme Tarihi: 01 Ekim 2020 05:57

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

Valilik Yeni Kararları Açıkladı

 Şanlıurfa Valiliği, şehir içi ulaşımda HES kodu ve yolcu taşınmasıyla ilgili olarak alınan yeni kararları açıkladı.İşte önemli detaylar..

Köşe Yazarları

Hüseyin GÜZEL

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

İsmail MUTLU

 

Mustafa ARISÜT

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Mahmut MANCI

 

Ayten DOĞAN

 

Belgin Turan SATICI

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Müslüm AKTÜRK

 

İsmail ARSLAN

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  26 Ekim 2020