Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  13 Temmuz 2020

   "URFA'YA YASAKLAR GELEBİLİR"   "URFA'YA YASAKLAR GELEBİLİR"   Bakandan Şok Urfa Açıklaması!   Bakandan Şok Urfa Açıklaması!   URFA'DA ÖLÜ VE YARALILAR VAR!   URFA'DA ÖLÜ VE YARALILAR VAR!   Urfa'da 139 Adrese Daha Karantina   Urfa'da 139 Adrese Daha Karantina   Şanlıurfa Platformundan Açıklama   Şanlıurfa Platformundan Açıklama   TABİP ODASINDA SEÇİM HEYECANI   Bakan SOYLU URFA'ya Geldi  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KAPANIRMI..?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

URFA'DA ÖLÜ VE YARALILAR VAR!

"URFA'YA YASAKLAR GELEBİLİR"

Urfa'da 139 Adrese Daha Karantina

Bakandan Şok Urfa Açıklaması!

"URFA'YA YASAKLAR GELEBİLİR"

URFA'DA ÖLÜ VE YARALILAR VAR!

Bakandan Şok Urfa Açıklaması!

Urfa'da 139 Adrese Daha Karantina

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

AF EDERMİSİN..?

 

Sana yazmayacağım desem de yazıyorum işte! Elimde değil. Ellerim benden izinsiz olmasa da isyan türküleriyle dokunmak istiyor ruhsuz görünen tuşlarla, ruhlara dokunmak. Bütün olup bitenlere bigane olmak dokunmuyor mu sana?

Dercesine. Duruyorum ve hak veriyorum. Taş taşın üzerine konulması gerekirken, taş taşın üstünde bırakılmadığı, birilerinin karnında yiyecek yer kalmazken, birilerinin ağaç yapraklarını bile yiyecek olarak bulamadığı, bir dünya da istemesen de yazıyorum işte! Keşke bunlarla kalsaydı da yazmasaydım sana, alev topuna dönen bu ateşle yemek yemeğimi pişiremezdim, boğazım düğümleniyor bazen sanki boğulacak gibi oluyorum.

Bir çok zaman, uykularım kaçıyor, bazen içtiğim su bile zehir gibi geliyor bana. Ben senin senden habersiz çekilmiş fotoğraflarına dayanamazken, seni böyle görmemek için kaçarken ve geceleri o derin bakışın önüme gelip saat sabahın dördünde bunları bana yazdırırken, seni o hale getirenler hiç mi acımadı?

Onların da çocukları yokmuy du acaba? Onlarda hiç vicdan yokmuy du? Hangi İnanç din ideoloji ahlak buna izin veriyor du? bilemedim. Sebebi ne olursa olsun bırakın bir insanı hele ki bir çocuğu, bir canlıyı bile açlıkla susuzlukla öldürmek te neyin nesiy di?

Onlar seni ac ve susuz öldürürlerken bir de yardım kuruluşu olur ve yardım paketleri dağıtırlar, yetmez ilaç battaniye gönderirler, daha sonra barış elçisi olurlar derken en nihayet kurtarıcı oluyorlardı! Özgürlük, demokrasi ve medeniyet! Kusuruma bak çocuk onlar her kötülüğü yaparken ben anca yazabiliyorum. Sahi onlar hangi mabedin örtüsü altına saklanacaklardı?

Hangi gaye hedef ideal bunlar için değecek ti? Hangi tövbe ya da günah çıkartmakla temizleneceklerdi? Hangi kitap ya da şiir bunları haklı çıkaracaktı? Velhasılı hangi mendil O Kara Gözlerden akan acıyı silecekti?

Hangi sargı bezi o yaralarını saracaktı? Söylesene bana hangi kefen o masum canını saracaktı? Affet bizi çocuk Sen susuz ve herşeyden mahrum bir şekilde kara toprakların altına mahkum edilirken, bize de ağıtlarını yakmak kaldı.... Affet bizi.

Ekleme Tarihi: 01 Haziran 2019 07:56

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

TABİP ODASINDA SEÇİM HEYECANI

 Şanlıurfa Tabip Odası Başkanlığına aday olan, Şanlıurfa Hekim Birliği Başkanı,Kalp Damar Cerrahı,Op.Dr.ZİYA BAĞIŞ yayımladığı “Sözümüz Var, İyi Hekimlik Adına” başlıklı açıklamayla adaylık sürecini resmen başlattığını duyurdu.

Köşe Yazarları

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

İsmail MUTLU

 

Mustafa ARISÜT

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

Belgin Turan SATICI

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Müslüm AKTÜRK

 

İsmail ARSLAN

 

Mahmut MANCI

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  13 Temmuz 2020