Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  18 Haziran 2019

   URFA'DA FECİ BİR KAZA DAHA!   O Olayların Görüntüleri Ortaya Çıktı   "BİR TARTIŞMANIN ARDINDAN..!"   GÖBEKLİTEPE UÇUŞA GEÇTİ   HRÜ İLE PROTOKOL İMZALANDI   Otomobil TIR'a Arkadan Çarptı   URFA'DA BİR FECİ KAZA DAHA   Şanlıurfa'daki Kazada 1 Kişi Öldü   Haliliye'de 32 Mahalleye Program   URFA'DA HAVUZ SEZONU AÇILDI   Haliliye Belediyesi Onları Unutmadı   URFA'lı Çocuklara Forma Dağıtacak  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

AF EDERMİSİN..?

 

Sana yazmayacağım desem de yazıyorum işte! Elimde değil. Ellerim benden izinsiz olmasa da isyan türküleriyle dokunmak istiyor ruhsuz görünen tuşlarla, ruhlara dokunmak. Bütün olup bitenlere bigane olmak dokunmuyor mu sana?

Dercesine. Duruyorum ve hak veriyorum. Taş taşın üzerine konulması gerekirken, taş taşın üstünde bırakılmadığı, birilerinin karnında yiyecek yer kalmazken, birilerinin ağaç yapraklarını bile yiyecek olarak bulamadığı, bir dünya da istemesen de yazıyorum işte! Keşke bunlarla kalsaydı da yazmasaydım sana, alev topuna dönen bu ateşle yemek yemeğimi pişiremezdim, boğazım düğümleniyor bazen sanki boğulacak gibi oluyorum.

Bir çok zaman, uykularım kaçıyor, bazen içtiğim su bile zehir gibi geliyor bana. Ben senin senden habersiz çekilmiş fotoğraflarına dayanamazken, seni böyle görmemek için kaçarken ve geceleri o derin bakışın önüme gelip saat sabahın dördünde bunları bana yazdırırken, seni o hale getirenler hiç mi acımadı?

Onların da çocukları yokmuy du acaba? Onlarda hiç vicdan yokmuy du? Hangi İnanç din ideoloji ahlak buna izin veriyor du? bilemedim. Sebebi ne olursa olsun bırakın bir insanı hele ki bir çocuğu, bir canlıyı bile açlıkla susuzlukla öldürmek te neyin nesiy di?

Onlar seni ac ve susuz öldürürlerken bir de yardım kuruluşu olur ve yardım paketleri dağıtırlar, yetmez ilaç battaniye gönderirler, daha sonra barış elçisi olurlar derken en nihayet kurtarıcı oluyorlardı! Özgürlük, demokrasi ve medeniyet! Kusuruma bak çocuk onlar her kötülüğü yaparken ben anca yazabiliyorum. Sahi onlar hangi mabedin örtüsü altına saklanacaklardı?

Hangi gaye hedef ideal bunlar için değecek ti? Hangi tövbe ya da günah çıkartmakla temizleneceklerdi? Hangi kitap ya da şiir bunları haklı çıkaracaktı? Velhasılı hangi mendil O Kara Gözlerden akan acıyı silecekti?

Hangi sargı bezi o yaralarını saracaktı? Söylesene bana hangi kefen o masum canını saracaktı? Affet bizi çocuk Sen susuz ve herşeyden mahrum bir şekilde kara toprakların altına mahkum edilirken, bize de ağıtlarını yakmak kaldı.... Affet bizi.

Ekleme Tarihi: 01 Haziran 2019 07:56

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

URFA'DA FECİ BİR KAZA DAHA!

 İddiaya göre, isimleri öğrenilemeyen sürücülerin direksiyon hakimiyetlerini kaybetmesi üzerine 2 araç kafa kafaya çarpıştı.

Köşe Yazarları

Osman Ataman BİNER

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Müslüm AKTÜRK

 

Mustafa ARISÜT

 

Mahmut MANCI

 

Mehmet YALÇIN

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Belgin Turan SATICI

 

Hüseyin GÜZEL

 

İsmail MUTLU

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

İsmail ARSLAN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  18 Haziran 2019