Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  04 Temmuz 2020

   Balıkayağı'nda Yeni Düzenlemeler   Balıkayağı'nda Yeni Düzenlemeler   SORUNLARI BAKANA İLETTİLER   SORUNLARI BAKANA İLETTİLER   CANPOLAT MÜJDEYİ VERDİ   CANPOLAT MÜJDEYİ VERDİ   CANPOLAT MÜJDEYİ VERDİ   Urfa'da Rekor! 158 Adrese Karantina   Urfa'da Rekor! 158 Adrese Karantina   Urfa'da Rekor! 158 Adrese Karantina   Emiroğlu Koronavirüse Yakalandı   Emiroğlu Koronavirüse Yakalandı  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KAPANIRMI..?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

FARUK ÇELİK'İN URFA İTİRAFI

 

Faruk Çelik herkesi adeta şoke eden bir açıklama yaptı!

Yeni bir parti kuruluyor, AK Parti’den bu partiye geçmek isteyenler var, kalıp daha iyi bir koltuk kapmak isteyenler var, iki tarafa da kendisini pazarlamaya çalışanlar var. Bu sebeple AK Parti içerisinde kendisine iyi bir konum verilmeyenler kendilerince bazı hamleler yapıyor.

Faruk Çelik’in Bursa Şehir Gazetesi’ne yaptığı açıklamayı da bu kapsamda değerlendirenler yok değil. Röportajdaki can alıcı bölüm olan kendisinin FETÖ tarafından Urfa’ya gönderilmesi konusu bana göre bir itiraftır. Kendisi her ne kadar FETÖ mağduru olduğunu ifade etmeye çalışmak için söylemiş olsa da, ben Urfa açısından bakıyorum olaya ve bunun bir itiraf olduğunu düşünüyorum. Neden başka bir şehir değil de Urfa? Bu sorunun cevabı için hepimizin kafa patlatması gerekiyor.

Benim için sürpriz olmadı ama bu kadar açık bir beyanın ardından puzzlenin parçalarını birleştirmek kolay olmuyor. Faruk Çelik 2011 yılında Şanlıurfa’ya geldikten sonra abisi Bursaspor’daki bir soruşturma nedeniyle gözaltına alındı. Çelik, Bursa’ya gitti. O ara yeni kabine açıklanacaktı. Abisinin gözaltına alınması kendisinin bakanlığına yönelik bir komplo olduğu izlenimini veriyordu. Tam o esnada Şanlıurfa’da Türkçe olimpiyatlar vardı. Faruk Çelik, Türkçe Olimpiyatları için Şanlıurfa’ya geldi. Ve orada yaptığı konuşmada Gülen Hareketine övgüler dizdi. Ardından abisi Osman Çelik serbest bırakıldı. Kendisi de yeniden kabinede yer aldı. Bir de FETÖ’nün Şanlıurfa imamının Çelik’in Pensilvanya ziyareti itirafı var. Türkçe Olimpiyatları yeniden izlemek ve kimler var, kimler kimlerle birlikte oturuyor incelemek lazım. Puzzlenin bazı parçaları yerine oturdu ama resmin tamamını görmek için diğer parçaları da yerleştirmek lazım. Faruk Çelik’in abisinin 8 yıl aradan sonra FETÖ tarafından gözaltına alındığı konuşuluyorsa, Türkçe Olimpiyatlar’da Gülen Hareketine övgü konuşmaları ve ardından serbest bırakıldığı da hatırlanmalı. Ne oldu da serbest bırakıldı? Ne oldu da yeniden kabineye girdi? Bu soruların yanıtını hep birlikte bulmalıyız. Milli Görüş kökenli olduğu için hedef alınan Çelik, onlara rağmen mi bakan oldu, yoksa onlarla anlaştıktan sonra mı?

Bana göre Çelik’in bu açıklamasının ardından Şanlıurfa’da taşlar yerinden oynamalı ve yerine yeniden oturtmalı. Özellikle FETÖ’nün 2011 yılından sonraki Şanlıurfa’da yapıp ettiklerini gözden geçirmeli. Kimlerle ilişkilerde bulunmuşlar, nereden ne koparmışlar, kimin kellesini almışlar, kimi nereye atamışlar… Tüm bunlar yazılmalı, tartışılmalı ve gereği yapılmalı.

Zaten birlik sorunu olan şehirde, iktidar partisi olan AK Parti’de bile kendi içinde birlik yok. Şanlıurfa’da son döneme damgasını vurmuş il başkanı ve belediye başkanı taraftarlarının yanı sıra Faruk Çelik taraftarları da var. Şanlıurfa’nın birlik için her anlamda silkelenmesi ve kendisine gelmesi gerekirken bir yandan da bu guruplaşmalarla mücadele etmeli. Ben bildiklerimi yazdım, Şanlıurfa’nın selameti açısından herkes bildiğini konuşsun. Yoksa bu iflah olmayışımız üzerimizde kalacak.

Ajans Urfa

Ekleme Tarihi: 21 Temmuz 2019 07:53

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

CANPOLAT MÜJDEYİ VERDİ

 Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Ankara’da TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile gerçekleştirdiği toplantıda...

Köşe Yazarları

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Müslüm AKTÜRK

 

İsmail MUTLU

 

Mustafa ARISÜT

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

Belgin Turan SATICI

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

İsmail ARSLAN

 

Mahmut MANCI

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  04 Temmuz 2020