Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Nisan 2021

   URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!   URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!   ÖLEN GENCİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ   ÖLEN GENCİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ   URFASPOR PUANSIZ DÖNÜYOR   URFASPOR PUANSIZ DÖNÜYOR   URFA'YA YILLARDIR GELMİYORLAR   URFA'YA YILLARDIR GELMİYORLAR   URFA'da Bir Erkek Cesedi Bulundu   URFA'da Bir Erkek Cesedi Bulundu   Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?   Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KÜME DÜŞER Mİ?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!

URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

CANPOLAT SAYILARI ARTTIRIYOR

18 Şubat 2021 07:12

Haliliye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Göbeklitepe Parkının açılışı ile Göbeklitepe Kültürevinin temel atması, düzenlenen törenle gerçekleşti. VİDEOLU

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Değerli başkanımızı tebrik ediyorum. Allah kolaylık versin. Yaptığı hizmetlerin bereketini arttırsın inşallah” dedi.


 Haliliye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Göbeklitepe Parkının açılışı ile Göbeklitepe Kültürevinin temel atması, düzenlenen törenle gerçekleşti. 


Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, vaatlerini bir bir gerçekleştirerek, projelerini hizmete sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan kimlikli parklardan olan Göbeklitepe Parkı ile ihalesi tamamlandıktan sonra yapımına başlanılan Göbeklitepe Kültürevi için temel atma ve açılış töreni düzenlendi. Karşıyaka Mahallesinde bulunan park ve kültürevi için Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde düzenlenen tören, Başkan Mehmet Canpolat’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılışı yapılan park ve temeli atılan kültürevinin detaylarını anlatan Başkan Canpolat, söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçireceklerinin altını çizdi.


 


BAŞKAN CANPOLAT: CANI GÖNÜLDEN ÇALIŞARAK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ


Başkan Canpolat, canı gönülden Haliliye’ye hizmet için gece gündüz sahada olduklarını kaydederek, şunları söyledi:


“Haliliye İlçemiz için canla başla çıkmış olduğumuz bu kutsal görevde, canı gönülden çalışarak bu şiarla yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin 31 ilinden daha büyük olan Haliliye ilçemiz, Kovid-19 salgınında da, durmadan yorulmadan çalıştı. Bir taraftan temeller attık, bir taraftan üretim gerçekleştirdik ve diğer taraftan 2020 yılı dolu dolu kapattık. Bugün burada 34 dönüm arazi üzerine kurulu, içerisinde minyatür Göbeklitepe’nin de bulunduğu Göbeklitepe temalı, diyebilir ki; Güneydoğu’nun en iyi, en nezih parklarından olan bir parkın açılışını yapıyoruz. Dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe’nin yolu üzerinde bulunan bu parkımız, seçim öncesinde de vaat ettiğimiz temalı parkların birinci etabıdır. Haliliye ilçemizde, 99 dönüm alanda 23 yeni parkı hizmete sunduk. Bir taraftan iş ve işlemlerimizi gerçekleştirip, seçim öncesi vaat ettiğimiz projeleri bir bir yerine getiriyoruz. Bir taraftan açılış, bir taraftan ise 2 bin 500 metrekarelik alana kurulu Göbeklitepe Kültür Evinin temelini atıyoruz. İçerisinde gastronomi merkezi, kütüphane, konferans salonu ve meslek edindirme ofislerinin yer aldığı Göbeklitepe Kültür Evinin temelini burada hep birlikte atmış oluyoruz.”


 


“SÖZLERİMİZİ BİR BİR YERİNE GETİRDİK”


Başkan Mehmet Canpolat, konuşmasının devamında seçim öncesi ve sonrasında verdikleri sözleri bir bir yerine getirerek, planladıkları projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Canpolat, şunları kaydetti:


“Sancaktar Mahallemize bir semt pazarı ve çok amaçlı salon sözümüz vardı. Büyükşehir Belediyesi yer tahsisini yaptı. Bizde projesini çizip ihalesini yaptık. Sözleşmesini imzaladık. Kısa süre içerisinde temelini atmış olacağız. Karşıyaka Mahallemizde sözümüz olan semt pazarı ve spor sahasının ihalesini tamamladık. Şu anda temel kazma çalışmalarımız devam ediyor. Ahmet Yesevi Mahallemizde semt pazarı, spor komplesi ve 3 bin 500 alana yayılmış sosyal yardım işleri binasının ihalesini gerçekleştirdik. Birkaç güne orada da temel atma başlayacaktır. Millet Bahçesi sözümüzü gerçekleştirmek adına Süleymaniye ve Devtyşti mahallesindeki 118 dönümlük alanın ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirildi. İnşallah en kısa sürede çalışmasına başlayacağız. Kırsal ve merkez mahallelere halı saha sözümüz vardı. Çalışmalarımız devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlanan halı sahaların açılışını gerçekleştireceğiz.


 


Turizm ve otele yönelik sözümüz vardı. Elimizde mevcut bulunan bir oteli daha iyi değerlendirme adına otel yapılması yönünde inşaat devam ediyor. Bu sayede otel projemizi gerçekleştirmiş oluyoruz.”


 


“HANIMLARA MÜJDEMİZ OLSUN”


Başkan Mehmet Canpolat, istihdama ve geri dönüşme yönelik çalışmalar yaptıklarının altını çizdiği konuşmasının devamında, hanımlara da müjde verdi. İpekyol Mahallesinde hizmete sunulan Hanımlar Konağının sayısını arttıracaklarını söyleyen Başkan Canpolat, “İstihdam ile alakalı valilik ve büyükşehir ile birlikte çalıştık. Şu anda iki tane fabrikamızın projesi çizim aşamasında. Biter bitmez bin vatandaşımızı istihdam edecek şekilde bu memlekete kazandırmış olacağız. Sıfır atık ile ilgili ise Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin yakinen takip ettiği Haliliye ilçemiz, pilot ilçe seçildi. UNDP ile yapmış olduğumuz protokol gereği bütün şartları yerine getirdik. 10 milyon Türk Lirası değerinde Haliliye’mize ekipman kazandırdık. Hanımlara sözümüz vardı. İpekyol Mahallemizde Hanımlar Konağı açtık. Baktık ki yetmiyor buradan sözümüz olsun Hanımlar Konağının sayısını artıracağız. Güvenli Parklar Projesi kapsamında eski yeni tüm parklarımızda aydınlatma ve güvenlik sistemi ile ilgili ekiplerimiz sahada çalışıyorlar. İlk etapta 75 parkın ihalesini gerçekleştirdik. Ata Sporları merkezimiz ile çalışmamız devam ediyor. Tek Tek Gençlik Merkezimiz ise ihalesi askıda. Sosyal yardım hizmetinde çığır açtık. 20 bin ailemizin sosyal yardım anlamında kendilerinin yanlarında bulunuyoruz. 3 bin 500 ailenin evlerine her gün aşevimizden sıcak yemekler gidiyor. Söz verdiğimiz gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, felsefesinde sizlerin de emir ve denetiminde; halkımızın gönlünde bizler durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.


 


BAŞKAN BEYAZGÜL: BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ


Başkan Mehmet Canpolat’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, birlik ve beraberlik içerisinde Şanlıurfa’ya hizmet ettiklerini ifade ederek, “Birlik ve beraberliğin sonucunda nelerin yapıldığını ifade ettim. Aslında her bir ilçe belediye başkanımızı dinlediğimiz de, aynı şeyleri söyleyeceğiz. Biz biriz beraberiz diyecekler. Yine milletvekillerimizle birlikte uyum içerisinden çalışıyoruz. Çalışarak hizmetleri buralara getiriyoruz. Açılışını yaptığımız park ve temel atma töreninin Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


 


GENEL BAŞKAN YARDIMCISI USTA: BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUZ


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Başkan Mehmet Canpolat’ı tebrik ederek başladığı konuşmasında, “AK Parti olarak birileri konuşurken, ‘onlar konuşur, AK Parti yapar’ diyoruz. Burada da, Haliliye Belediye Başkanımıza, bu hizmetlerinden ötürü ve sosyal belediyecilik örneği olarak Haliliyelilerin emrine sunduğu çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.


 


GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ: MEHMET KARDEŞİME BAŞARILAR DİLİYORUM


Son olarak kürsiye çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, yapmış olduğu konuşmada, Başkan Mehmet Canpolat’a başarılar dileyerek, konuşmasında şunları kaydetti:


“Değerli başkanımızı tebrik ediyorum. Allah kolaylık versin. Yaptığı hizmetlerin bereketini arttırsın inşallah. Bir taraftan bir Büyükşehir’de Zeynel bey kardeşimiz, bir taraftan Eyyübiye’de, Karaköprü’de, Haliliye’de, ilçe belediye başkanı kardeşlerimiz ve taşradaki ilçe belediye başkanı arkadaşlarımız, Şanlıurfa’ya hizmet etme gayreti içerisinde. Bu parkımızın hayırlı olmasını diliyorum. Mehmet kardeşime başarılar diliyorum. Ankara’da milletvekillerimiz var ama bir fahri hemşeriniz olarak Mehmet Özhaseki kardeşiniz var. Geldiklerinde kapımız sonuna kadar açık ve onların da yanındayım.”


Konuşmaların ardından konuşmacılar ve davetliler, açılış ve temel atma için kurdaleyi kesip, butona bastılar. Başkan Mehmet Canpolat ve davetliler, daha sonar Göbeklitepe Parkını gezerek, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Hatıra programının ardıdan program sona erdi.


 URFAPRESS.NET


KATILIMCILAR


Öte yandan düzenlenen programa, Başkan Mehmet Canpolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Leyla Şahin Usta ve Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Akay, Mehmet Ali Cevheri, Halil Özşavlı, Zemzem Gülender Açanal, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu, 24 ve 26. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, 25. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hamide Sürücü ve ilçe belediye başkanları ile muhtarlar, meclis üyeleri, teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır

Bu Kategorideki Diğer Haber Başlıkları

16.04.2021 04:02 · URFA'YA YILLARDIR GELMİYORLAR

05.04.2021 02:50 · Şanlıurfa'da Öcalan Alarmı

03.04.2021 08:05 · Büyükşehirde Bşk.Vekili Kim Olacak?

03.04.2021 07:39 · NASIL BİR MİLLETVEKİLİ?

03.04.2021 02:43 · Büyükşehirde Mutabakata Varıldı

03.04.2021 00:12 · Canpolat'tan Altın Makas Projesi

01.04.2021 02:50 · BEYAZGÜL 24 AY'I DEĞERLENDİRDİ

26.03.2021 07:46 · Bakan KARAİSMAİLOĞLU Urfa'ya Geldi

19.03.2021 10:37 · CANPOLAT'TAN ANLAMLI DAVRANIŞ

19.03.2021 04:30 · BEYAZGÜL 2 MÜJDE İLE DÖNDÜ

11.03.2021 08:28 · AK Parti İl Başkanlığından Destek

06.03.2021 08:22 · Haliliye Ak Gençlikte Görev Bölümü

23.02.2021 09:36 · İşte AK Parti HALİLİYE Teşkilatı

23.02.2021 09:30 · AK Parti Görev Dağılımını Yaptı

21.02.2021 08:34 · BEYAZGÜL'DEN ÖZÜR DİLEDİ!

21.02.2021 08:14 · "GÜVEN" GÜVEN TAZELEDİ

19.02.2021 07:33 · ÜÇ İSİM GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

18.02.2021 07:46 · 17 Meclis Üyesi AK Parti'ye Geçti

18.02.2021 06:59 · AK PARTİ URFA İL KONGRESİ YAPILDI

18.02.2021 06:51 · ERDOĞAN CANLI YAYINLA BAĞLANDI

18.02.2021 02:34 · AKTAŞOĞLU İSTİFA ETTİ

18.02.2021 00:52 · İŞTE AK PARTİ YENİ YÖNETİMİ

17.02.2021 07:36 · BEYAZGÜL'DEN SERT AÇIKLAMALAR

17.02.2021 06:57 · ÖZHASEKİ URFA'YA GELDİ

16.02.2021 08:30 · BEYAZGÜL'DEN SERT CEVAP GELDİ

15.02.2021 09:02 · YÖNETİM İÇİN KIYASIYA MÜCADELE

15.02.2021 08:38 · EKONOMİK SAVAŞ ŞART..

14.02.2021 08:33 · BAŞKANLIĞA EYYÜPOĞLU ATANDI

13.02.2021 08:50 · FAKIBABA İÇİN ŞOK İDDİA!

13.02.2021 08:44 · YENİ BAŞKAN KARAÇİZMELİ OLDU

11.02.2021 12:01 · BAKAN PEKTAŞ URFA'YA GELDİ

10.02.2021 12:39 · BAYDİLLİ YOLDAN VAZ GEÇMİYOR

10.02.2021 12:29 · Haliliye AK Parti Başkanı Belli Oldu

08.02.2021 08:17 · KIRIKÇI İSTİFA ETTİ

06.02.2021 08:15 · ABDURRAHMAN KIRIKÇI KİMDİR?

05.02.2021 18:39 · YENİ BAŞKAN KIRIKÇI OLDU

05.02.2021 08:34 · 5 İSİM İSTANBUL'A ÇAĞIRILDI

03.02.2021 08:39 · CANPOLAT Metruk Yapıları Yıkıyor

03.02.2021 04:12 · KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

27.01.2021 07:12 · AK Parti'de Adaylar Sınav Verecek

24.01.2021 07:48 · URFA AK PARTİ'DE HAREKETLİLİK

24.01.2021 02:58 · CANPOLAT Çocukları Unutmuyor

23.01.2021 02:38 · ERCİYES ZAFER KURULTAYI

21.01.2021 16:38 · Bahattin YILDIZ "YOKUM" Dedi

19.01.2021 04:57 · SATICI Davutoğlu'nun Kabinesinde

15.01.2021 11:16 · SİYASETÇİLERE SALDIRILAR..!

13.01.2021 03:14 · URFA'nın Kongre Tarihi Belli Oldu

12.01.2021 07:57 · AKSU'NUN YERİNE 6 ADAY ÇIKTI

11.01.2021 07:10 · Müfit Yetkin'e DEVA'da Görev

10.01.2021 07:59 · CANPOLAT 10 Ocak Mesajı YayınladıFlash Haber

Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?

 Koronavirüs salgınına dair yeni tedbir kararları alınırken, bir süredir hafta sonu yasaklarında muaf olan Şanlıurfa'da hafta sonu yasak olacak mı? İşte kentte merak edilen sorunun cevabı...

Köşe Yazarları

Müslüm AKTÜRK

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mustafa ARISÜT

 

Beyhan ERGEN

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

İsmail MUTLU

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

İsmail ARSLAN

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Mahmut MANCI

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Nisan 2021