Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Eylül 2019

   İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü   İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü   URFA EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ   Şanlıurfa Emniyet Müdürü Değişti   Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal   Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal   EKREM GERGİNCİ'NİN ACI GÜNÜ   Sosyal Medyada "ACI" Tartışma!   Kuveyt Büyükelçisi Şanlıurfa'da   Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha   Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha   Şanlıurfa'da Hastanede Yangın Çıktı  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Değişti

Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

Kuveyt Büyükelçisi Şanlıurfa'da

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

URFA EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

Sosyal Medyada "ACI" Tartışma!

Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

ÖZÇINAR ÇALIŞMALARI ANLATTI

08 Eylül 2019 04:17

Önceki gün basın mensupları ile bir araya gelen ŞUSKİ Genel Müdürü M.Emin Özçınar, son 5 ayda yapılan ve yapılacak olan faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Önceki gün basın mensupları ile bir araya gelen ŞUSKİ Genel Müdürü M.Emin Özçınar, son 5 ayda yapılan ve yapılacak olan faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.


 


ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Emin Özçınar beraberinde Genel Müdür yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte 5 aylık süreçte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün direktifleri doğrultusunda ekip olarak yapılan ve yürütülen çalışmaları basın mensupları ile paylaşarak şunları söyledi;


 


TASARRUF ELDE ETTİK


 


“Belediye Başkanımız, ilk olarak tasarrufla ilgili bir çalışma yaparak başlamamızı emretti. Bu emir doğrultusunda 13 adet binek araç, 27 adet iş makinasının kiralamasını fesh ederek yaklaşık 3 milyon TL’lik bir gideri kapatarak önemli bir tasarruf elde ettik. Personellerin tamamı ile ilgili ise doğru bir planlama ve koordine yaparak atıl olan veya görev verilmeyen arkadaşlarımız göreve davet edildi. İş akdi ile ilgili usul ve esaslara uymayanlar için gerekli iş ve işlemler yapıldı. Fazla mesai ücretleri ile ilgili bir düzenleme gerçekleştirdik. Emek veren alın terini döken kardeşlerimizin tüm hukukunu korumak adına Başkanımız Sayın Beyazgül’ünde dile getirdiği gibi “alın teri kutsaldır, çalışanın hakkını verin” arkadaşlarımızın mesaileri doğru bir şekilde verilmektedir”


 


ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ


 


“Şanlıurfa’nın en önemli kurumlarından biri olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), olarak ilk önce tahakkuk ve tahsilatımızı artırmamız lazım. Şanlıurfa iline en yakın nüfus en yakın coğrafi konum olan Gaziantep ilinde 520 bine yakın bir su abonesi sayısı var, bizde ise 483 bin su abonesi var, bizim kırsalımız onlara göre fazla Şanlıurfa’da 2574 (2 bin 574) adet kuyu varken Gaziantep’te 700 adet kuyu var. Tahakkuk ve tahsilat oranı olarak da bizlerden iki kat bir seviyedeler. Vatandaşlarımızın rahat ve kolay bir ödeme yapmaları için bizler bankalar ile otomatik ödeme talimatı için bir anlaşma yaparak faizsiz bir şekilde 12 ay taksit imkânı da sunduk. 13 ilçemizde 28 vezne 13 banka, ptt ve fatura tahsilat merkezleri ile hizmet vermekteyiz. Belediye Başkanımıza rica ettik Şanlıurfa’ya yakışmayan bir ortamda tahsilat yapıyoruz. Belediyemize ait Karakoyunlu iş merkezindeki eski İsmar diye bilinen yerin tamamı ŞUSKİ’ye devir edildi. Orada tahsilat merkezine uygun bir proje hazırladık. Vatandaşımızın bir borcu bir işlemi varsa yukarı veya aşağı gidip gelmekten kurtulacak bu merkezde tahsilat,


tahakkuk, vezneler, icra, takip, abone bütün iş ve işlemler bir merkezde toplanacak burada vatandaşımız geldiğinde misafirimiz olacak sıramatik sistemi ile sırasını bekleyecek çayını içecek rahat bir şekilde işlemini gerçekleştirecektir”


 


YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ HAYATA GEÇİYOR


 


“Bizler bütçemizin %50’sini enerjiye veriyoruz. Aylık olarak yaklaşık 15 Milyon TL Dedaş’a para yatırmak zorundayız. Kullandığımız enerji miktarının karşılığıdır ve Dedaşında hakkıdır. Fakat bu ödemeleri bugünkü koşullar çerçevesinde düzenli yapamadığımızdan dolayı geçen günlerde sizlerin de şahit olduğu bir enerji kesintisine maruz kaldık. Bu enerji sorununa Sayın Başkanımız Beyazgül bunu nasıl çözebiliriz diye talimat verdiler. Bizlerde kurumumuz bünyesinde yetenekli ve başarılı arkadaşlarımız ile çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımız işi bilen takip eden projeyi personellerimizdir. Şuan enerji sorununu çözecek olan projemiz için düşük faizli 30 yıllık kredi bulduk geri ödemesiz şekilde 25 MV (megavatlık) enerji ile ilgili bir haftalık süre içerisinde onayı da aldık. Kaşmer dağı bölgesinde yer alan 800 dönümlük noktaya kurulacaktır. Alan tarıma elverişsiz dağlık bir alandır. Bu bölge ile ilgili asılsız iddialar ortaya atılarak Balıklıgöl’ün su havzasına kurulacak şeklinde yanlış bir şekilde yorumlar yapılmaktadır. Bunlar doğu değildir havza ile alakası olmayan bir yerde yapılacaktır. Bizler en az bu memleketi sevenler kadar bu şehri seviyoruz. Biz bu şehire taş üstüne taş koymaya geldik. Başkanımız Beyazgül, Şanlıurfa enerjide bir yerlere bağımlı kalmasın kendi enerjisini üretsin diye bizlere gerekli talimatı verdi. Yer konusunu meclise sundu, meclis tarafından onaylandı. Meclis üyelerimizde çok çok teşekkür ederiz. Konu ile ilgili planlama Yaklaşık 3 ay gibi bir sürede proje onaylanacak inşallah. Bu saydıklarımız 1. etap 2.etap ise 5. Yılda 50 MW (megavat) bir enerjiyi kuracağız şehrimize kazandıracağız. Siverek, Ceylanpınar, Akçakale gibi ilçelerimizde uygun transferi uygun olan yerlerde de bir enerji çalışmamız var. Bunlarda yetmiyor Gaziantep Üniversitesinden, İstanbul Teknik üniversitesinden hocalarımız danışmanlık ediyor. Atık sulardan ve diğer sulardan, akan sularımızdan hidroelektrik santrali kurabilecek pozisyonumuz var mı diye çalışmalar yapılıyor. Tahsilat ve tahakkuk ile yani su parası ile hizmet edebilecek durumda değiliz. Her ay açık veriyoruz. Açığımızı da Büyükşehir Belediyemiz bizlere borç veriyor”


 


67 MİLYON TL’LİK PROJE


 


“Devlette süreklilik esastır, makamlar geçicidir. Bizler bu göreve geldiğimizde Sayın Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, devam eden projeleri tamamlanması talimatını vererek şehrimiz için faydalı yeni projelerin hayata sunulmasını istedi. Bizler bu talimata istinaden 3 aylık gibi bir zamanda arkadaşlarımız çalıştı. %100 ü hibe olan 67 Milyon TL’lik bir hibeyi şehrimize kazandırdık imzaladık bu hibe programı Akçakale, Harran, Bozova ilçelerimizi kapsıyor. Şuan Siverek ilçemizin de su sorununu çözüyoruz. Harran bölgesinde ağveran kuyuları diye bilinen kaynak sularımızı bu proje kapsamında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çok kaliteli memba suyu kalitesinde bir özelliğe sahiptir.  Akçakale ve Harran ilçelerimiz temiz, sağlıklı içme suyuna kavuşacaktır”


 


 


 


 


CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ


 


“Büyükşehir sayesinde ilçelerimiz hizmet gördü, en fazla çalışmayı ilçelerimiz Büyükşehir ile faydalandı. Suruç ilçemizde içme suyu sıkıntısı çözüldü, Viranşehir’de kanalizasyon sorunu çözüldü, Siverek’te 67 km’lik GEDİK projesi ile kırsal mahaller içme suyuna kavuşuyor. AK Parti ile yerel anlamda Alt yapıya önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile muazzam işler yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 5 milyon dolar sadece Şanlıurfa'nın susuz köyleri için hibe çıkardı. 0 kredi şeklinde Kuveyt fonundan geldi”  


 


 


ŞUSKİ SUYA ZAM YAPMADI


 


“Bazı yayın organlarında çıkan haberlerde “ŞUSKİ suya %27 zam yapmış” şeklindeki haberler asılsızdır. Eğer zam olmuş ise insanların çıkıp elinde belge ile suya yapıldığını kanıtlaması gerekiyor. Resmi kurumlarda bu düzenlemeyi yapmadan önce 7.74 olarak sattığımız suyun metreküpünü 4.27’ye düşürmüşüz. Yani böylelikle %44 oranında suda indirim yapmışsız. Bu toplumu germemin yalan yanlış haberler sunmak doğru bir şey değildir. 


 


Bazı mahallelerde sayaç okumalarının yapılmadığını bizzat kendim sistemden takip ederek tespit ettim. Sayaç okuma görevlisi oturduğu yerden kafasına göre fatura kesiyormuş bunların hepsini tespit ettik. Şimdi yeni bir firma ile ihalesini gerçekleştirdik GPRS sistemi ile uydudan personel artık takip ediliyor. Personel şuan nerededir, sayaç okumayı nasıl yapıyor, hepsi kontrol altındadır. Bizler 2 milyon insanın hukukunu hakkını koruyoruz bizlerinde görevi budur. 


 


Bazı vatandaşların su borcunu ödemediği için sularının kesildiği iddiası soruna yanıt veren Genel Müdür Özçınar;  Arkadaşlar “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesi ile çalışıyoruz. Bizler fakir fukaranın suyunu asla kesmiyoruz. 5 bin TL borcu biriken, 40 bin- 50 bin TL’lik borcu olan hiç ödeme yapmayanlardan faturasını tahsil etmek zorundayız” diye konuştu.


 


Ali ÇİZMECİOĞLU/URFAPRESS.NET


Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır

Bu Kategorideki Diğer Haber Başlıkları

20.09.2019 09:44 · İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

20.09.2019 09:40 · İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

20.09.2019 07:06 · URFA EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

20.09.2019 07:03 · Şanlıurfa Emniyet Müdürü Değişti

20.09.2019 06:57 · Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

20.09.2019 06:55 · Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

20.09.2019 06:31 · Sosyal Medyada "ACI" Tartışma!

20.09.2019 06:23 · Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

20.09.2019 06:21 · Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

20.09.2019 01:26 · Kuveyt Büyükelçisi Şanlıurfa'da

19.09.2019 20:18 · Şanlıurfa'da Hastanede Yangın Çıktı

19.09.2019 18:16 · Şanlıurfa'da Hastanede Yangın Çıktı

19.09.2019 08:45 · EKREM GERGİNCİ'NİN ACI GÜNÜ

19.09.2019 08:31 · GEREKSİZ YERE ARAMAYIN

19.09.2019 08:14 · BEYAZGÜL DONAT'A ANLATTI

19.09.2019 08:01 · Haliliye'de Denetlemeler Son Hız

19.09.2019 07:48 · URFA'DA BİR GENÇ İNTİHAR ETTİ

19.09.2019 07:45 · URFA'DA BİR GENÇ İNTİHAR ETTİ

19.09.2019 00:49 · Şanlıurfa'da Hareketli Dakikalar!

18.09.2019 10:18 · KISAS Aşure Şenliği Başlıyor

18.09.2019 10:12 · Mahmut Tuncer Sessizliğini Bozdu

18.09.2019 10:10 · Mahmut Tuncer Sessizliğini Bozdu

18.09.2019 09:43 · SİNEM DİŞLİ GURURLANDIRDI

18.09.2019 09:41 · SİNEM DİŞLİ GURURLANDIRDI

18.09.2019 08:34 · Canpolat:Vatandaşımızın Emrindeyiz

18.09.2019 08:20 · KISAS Aşure Şenliği Başlıyor

18.09.2019 07:53 · ŞOK..! Urfaspor -12 Puana Düştü!

18.09.2019 07:45 · Bakanlıktan Tuncer Açıklaması

18.09.2019 00:55 · Urfa'lı Vekilin Danışmanı Gözaltında

17.09.2019 23:33 · YILDIZ TESLİM OLDU

17.09.2019 07:19 · Karaköprüspor URFASPOR Oluyor!

17.09.2019 07:10 · Ahilik Haftası Proğramı Belli Oldu

17.09.2019 07:00 · URFA'lı Fotoğrafçılar BURSA'da

16.09.2019 21:28 · "TEK SES İKİ HAREKET" Projesi

16.09.2019 17:30 · "TEK SES İKİ HAREKET" Projesi

16.09.2019 10:08 · AK PARTİ'DE HEYECAN BAŞLADI

15.09.2019 22:27 · Karaköprü-Çevik Kuvvet Yolu Açıldı

15.09.2019 21:55 · SAHİPSİZ URFASPOR FARK YEDİ!

15.09.2019 21:16 · KARAKÖPRÜ YOLU AÇILDI

15.09.2019 20:33 · Karaköprü-Çevik Kuvvet Yolu Açıldı

15.09.2019 11:58 · ŞANLIURFA'DA FECİ KAZA!

15.09.2019 08:16 · ÖZGELİŞ'TEN VEFALI DAVRANIŞ

15.09.2019 07:53 · Karakoyun Viyadüküne Başlandı

15.09.2019 07:51 · Karakoyun Viyadüküne Başlandı

15.09.2019 07:42 · URFA TEK YÜREK TEK SES-İzle

14.09.2019 20:07 · Urfa'da Kaza,Ağır Yaralılar Var

14.09.2019 18:00 · Urfa'daki STK'lar Diyarbakır'da

14.09.2019 16:55 · KARAKÖPRÜ'DE ARAÇ TAKLA ATTI

14.09.2019 07:56 · Urfa AK Parti'de İstişare Toplantısı

14.09.2019 07:52 · Şanlıurfa'da Kamulaştırma KararıFlash Haber

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

 ABD ile Suriye'de güvenli bölgenin oluşturulması için kurulan 'Birleşik Müşterek Harekat Merkezi'nin Akçakale'de kurulmasının ardından kentte siyasi ve askeri hareketlilik sürüyor.

Köşe Yazarları

Mustafa ARISÜT

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Hüseyin GÜZEL

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mahmut MANCI

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Eylül 2019