Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  16 Şubat 2020

   Şanlıurfa'da Bomba Ele Geçirildi   Şanlıurfa'da Bomba Ele Geçirildi   Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor   Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor   Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor   CHP'de Eski Başkan Yeniden Seçildi   CHP'de Eski Başkan Yeniden Seçildi   Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar   Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar   Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar   Belediyeler Kar Sınavını Geçti   Belediyeler Kar Sınavını Geçti  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
BİTTİ
BİTİRİLDİ
BİTİRİLECEK

Günün Manşetleri

Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor

Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar

CHP'de Eski Başkan Yeniden Seçildi

Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar

Şanlıurfa'da Bomba Ele Geçirildi

Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar

CHP'de Eski Başkan Yeniden Seçildi

Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor

Şanlıurfa'da Bomba Ele Geçirildi

Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

ÖZÇINAR ÇALIŞMALARI ANLATTI

08 Eylül 2019 04:17

Önceki gün basın mensupları ile bir araya gelen ŞUSKİ Genel Müdürü M.Emin Özçınar, son 5 ayda yapılan ve yapılacak olan faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Önceki gün basın mensupları ile bir araya gelen ŞUSKİ Genel Müdürü M.Emin Özçınar, son 5 ayda yapılan ve yapılacak olan faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.


 


ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Emin Özçınar beraberinde Genel Müdür yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte 5 aylık süreçte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün direktifleri doğrultusunda ekip olarak yapılan ve yürütülen çalışmaları basın mensupları ile paylaşarak şunları söyledi;


 


TASARRUF ELDE ETTİK


 


“Belediye Başkanımız, ilk olarak tasarrufla ilgili bir çalışma yaparak başlamamızı emretti. Bu emir doğrultusunda 13 adet binek araç, 27 adet iş makinasının kiralamasını fesh ederek yaklaşık 3 milyon TL’lik bir gideri kapatarak önemli bir tasarruf elde ettik. Personellerin tamamı ile ilgili ise doğru bir planlama ve koordine yaparak atıl olan veya görev verilmeyen arkadaşlarımız göreve davet edildi. İş akdi ile ilgili usul ve esaslara uymayanlar için gerekli iş ve işlemler yapıldı. Fazla mesai ücretleri ile ilgili bir düzenleme gerçekleştirdik. Emek veren alın terini döken kardeşlerimizin tüm hukukunu korumak adına Başkanımız Sayın Beyazgül’ünde dile getirdiği gibi “alın teri kutsaldır, çalışanın hakkını verin” arkadaşlarımızın mesaileri doğru bir şekilde verilmektedir”


 


ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ


 


“Şanlıurfa’nın en önemli kurumlarından biri olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), olarak ilk önce tahakkuk ve tahsilatımızı artırmamız lazım. Şanlıurfa iline en yakın nüfus en yakın coğrafi konum olan Gaziantep ilinde 520 bine yakın bir su abonesi sayısı var, bizde ise 483 bin su abonesi var, bizim kırsalımız onlara göre fazla Şanlıurfa’da 2574 (2 bin 574) adet kuyu varken Gaziantep’te 700 adet kuyu var. Tahakkuk ve tahsilat oranı olarak da bizlerden iki kat bir seviyedeler. Vatandaşlarımızın rahat ve kolay bir ödeme yapmaları için bizler bankalar ile otomatik ödeme talimatı için bir anlaşma yaparak faizsiz bir şekilde 12 ay taksit imkânı da sunduk. 13 ilçemizde 28 vezne 13 banka, ptt ve fatura tahsilat merkezleri ile hizmet vermekteyiz. Belediye Başkanımıza rica ettik Şanlıurfa’ya yakışmayan bir ortamda tahsilat yapıyoruz. Belediyemize ait Karakoyunlu iş merkezindeki eski İsmar diye bilinen yerin tamamı ŞUSKİ’ye devir edildi. Orada tahsilat merkezine uygun bir proje hazırladık. Vatandaşımızın bir borcu bir işlemi varsa yukarı veya aşağı gidip gelmekten kurtulacak bu merkezde tahsilat,


tahakkuk, vezneler, icra, takip, abone bütün iş ve işlemler bir merkezde toplanacak burada vatandaşımız geldiğinde misafirimiz olacak sıramatik sistemi ile sırasını bekleyecek çayını içecek rahat bir şekilde işlemini gerçekleştirecektir”


 


YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ HAYATA GEÇİYOR


 


“Bizler bütçemizin %50’sini enerjiye veriyoruz. Aylık olarak yaklaşık 15 Milyon TL Dedaş’a para yatırmak zorundayız. Kullandığımız enerji miktarının karşılığıdır ve Dedaşında hakkıdır. Fakat bu ödemeleri bugünkü koşullar çerçevesinde düzenli yapamadığımızdan dolayı geçen günlerde sizlerin de şahit olduğu bir enerji kesintisine maruz kaldık. Bu enerji sorununa Sayın Başkanımız Beyazgül bunu nasıl çözebiliriz diye talimat verdiler. Bizlerde kurumumuz bünyesinde yetenekli ve başarılı arkadaşlarımız ile çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımız işi bilen takip eden projeyi personellerimizdir. Şuan enerji sorununu çözecek olan projemiz için düşük faizli 30 yıllık kredi bulduk geri ödemesiz şekilde 25 MV (megavatlık) enerji ile ilgili bir haftalık süre içerisinde onayı da aldık. Kaşmer dağı bölgesinde yer alan 800 dönümlük noktaya kurulacaktır. Alan tarıma elverişsiz dağlık bir alandır. Bu bölge ile ilgili asılsız iddialar ortaya atılarak Balıklıgöl’ün su havzasına kurulacak şeklinde yanlış bir şekilde yorumlar yapılmaktadır. Bunlar doğu değildir havza ile alakası olmayan bir yerde yapılacaktır. Bizler en az bu memleketi sevenler kadar bu şehri seviyoruz. Biz bu şehire taş üstüne taş koymaya geldik. Başkanımız Beyazgül, Şanlıurfa enerjide bir yerlere bağımlı kalmasın kendi enerjisini üretsin diye bizlere gerekli talimatı verdi. Yer konusunu meclise sundu, meclis tarafından onaylandı. Meclis üyelerimizde çok çok teşekkür ederiz. Konu ile ilgili planlama Yaklaşık 3 ay gibi bir sürede proje onaylanacak inşallah. Bu saydıklarımız 1. etap 2.etap ise 5. Yılda 50 MW (megavat) bir enerjiyi kuracağız şehrimize kazandıracağız. Siverek, Ceylanpınar, Akçakale gibi ilçelerimizde uygun transferi uygun olan yerlerde de bir enerji çalışmamız var. Bunlarda yetmiyor Gaziantep Üniversitesinden, İstanbul Teknik üniversitesinden hocalarımız danışmanlık ediyor. Atık sulardan ve diğer sulardan, akan sularımızdan hidroelektrik santrali kurabilecek pozisyonumuz var mı diye çalışmalar yapılıyor. Tahsilat ve tahakkuk ile yani su parası ile hizmet edebilecek durumda değiliz. Her ay açık veriyoruz. Açığımızı da Büyükşehir Belediyemiz bizlere borç veriyor”


 


67 MİLYON TL’LİK PROJE


 


“Devlette süreklilik esastır, makamlar geçicidir. Bizler bu göreve geldiğimizde Sayın Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, devam eden projeleri tamamlanması talimatını vererek şehrimiz için faydalı yeni projelerin hayata sunulmasını istedi. Bizler bu talimata istinaden 3 aylık gibi bir zamanda arkadaşlarımız çalıştı. %100 ü hibe olan 67 Milyon TL’lik bir hibeyi şehrimize kazandırdık imzaladık bu hibe programı Akçakale, Harran, Bozova ilçelerimizi kapsıyor. Şuan Siverek ilçemizin de su sorununu çözüyoruz. Harran bölgesinde ağveran kuyuları diye bilinen kaynak sularımızı bu proje kapsamında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çok kaliteli memba suyu kalitesinde bir özelliğe sahiptir.  Akçakale ve Harran ilçelerimiz temiz, sağlıklı içme suyuna kavuşacaktır”


 


 


 


 


CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ


 


“Büyükşehir sayesinde ilçelerimiz hizmet gördü, en fazla çalışmayı ilçelerimiz Büyükşehir ile faydalandı. Suruç ilçemizde içme suyu sıkıntısı çözüldü, Viranşehir’de kanalizasyon sorunu çözüldü, Siverek’te 67 km’lik GEDİK projesi ile kırsal mahaller içme suyuna kavuşuyor. AK Parti ile yerel anlamda Alt yapıya önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile muazzam işler yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 5 milyon dolar sadece Şanlıurfa'nın susuz köyleri için hibe çıkardı. 0 kredi şeklinde Kuveyt fonundan geldi”  


 


 


ŞUSKİ SUYA ZAM YAPMADI


 


“Bazı yayın organlarında çıkan haberlerde “ŞUSKİ suya %27 zam yapmış” şeklindeki haberler asılsızdır. Eğer zam olmuş ise insanların çıkıp elinde belge ile suya yapıldığını kanıtlaması gerekiyor. Resmi kurumlarda bu düzenlemeyi yapmadan önce 7.74 olarak sattığımız suyun metreküpünü 4.27’ye düşürmüşüz. Yani böylelikle %44 oranında suda indirim yapmışsız. Bu toplumu germemin yalan yanlış haberler sunmak doğru bir şey değildir. 


 


Bazı mahallelerde sayaç okumalarının yapılmadığını bizzat kendim sistemden takip ederek tespit ettim. Sayaç okuma görevlisi oturduğu yerden kafasına göre fatura kesiyormuş bunların hepsini tespit ettik. Şimdi yeni bir firma ile ihalesini gerçekleştirdik GPRS sistemi ile uydudan personel artık takip ediliyor. Personel şuan nerededir, sayaç okumayı nasıl yapıyor, hepsi kontrol altındadır. Bizler 2 milyon insanın hukukunu hakkını koruyoruz bizlerinde görevi budur. 


 


Bazı vatandaşların su borcunu ödemediği için sularının kesildiği iddiası soruna yanıt veren Genel Müdür Özçınar;  Arkadaşlar “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesi ile çalışıyoruz. Bizler fakir fukaranın suyunu asla kesmiyoruz. 5 bin TL borcu biriken, 40 bin- 50 bin TL’lik borcu olan hiç ödeme yapmayanlardan faturasını tahsil etmek zorundayız” diye konuştu.


 


Ali ÇİZMECİOĞLU/URFAPRESS.NET


Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır

Bu Kategorideki Diğer Haber Başlıkları

16.02.2020 03:05 · CHP'de Eski Başkan Yeniden Seçildi

16.02.2020 01:56 · Urfa CHP Kongresinde Gerdin Anlar

16.02.2020 00:41 · Şanlıurfa'da Bomba Ele Geçirildi

15.02.2020 07:25 · CANPOLAT Sokak Sokak Dolaşıyor

15.02.2020 07:17 · Urfa'daki Kazada 10 Kişi Yaralandı

15.02.2020 00:03 · Belediyeler Kar Sınavını Geçti

14.02.2020 12:00 · Urfa'lı Gencin Öldürülme Sebebi!

14.02.2020 07:10 · Silahlı Saldırıya Uğrayan Kişi Öldü

14.02.2020 07:05 · KÖPRÜ KÜTÜPHANE AÇILDI

14.02.2020 06:50 · BÜYÜK PROJE MASADA

14.02.2020 04:14 · Urfa'daki Kazada 9 Kişi Yaralandı

13.02.2020 10:17 · Urfa'dan Uçuşlarda Sıkıntı Yok

13.02.2020 09:35 · CANPOLAT'ın Karla Mücadelesi

13.02.2020 09:14 · Urfa'da Okullar Yarın da Tatil

13.02.2020 09:10 · Urfa'daki Feci Kazada 3 Kişi Öldü

13.02.2020 09:01 · Haliliye'de 8 Atama Birden Yapıldı

13.02.2020 08:54 · POLİS SERVİSİ KAZA YAPTI

13.02.2020 07:04 · URFA'DA EKİPLER SAHADA

13.02.2020 05:33 · CANPOLAT'ın Karla Mücadelesi

09.02.2020 08:53 · AK Parti İlçe Kongreleri Başlıyor

09.02.2020 07:58 · Haliliye'den Çorba İkramına Devam

09.02.2020 07:42 · Şehrin Göbeğinde Feci Kaza

09.02.2020 07:26 · Urfa'da Kaybolan Genç Ölü Bulundu

08.02.2020 07:27 · Urfa'da Zehir Tacirlerine Operasyon

08.02.2020 07:22 · MUHTARLARLA BULUŞTULAR

08.02.2020 07:15 · Cumhurbaşkanı Danışmanları Urfa'da

07.02.2020 08:36 · İşte URFA Ve İlçelerinin Nüfusu

07.02.2020 08:28 · Aracın Çarptığı Köpeğe Müdahale

07.02.2020 07:58 · Şampiyonlar Canpolat'la Ankara'da

07.02.2020 07:45 · Urfa Halk Otobüslerinde Dezenfekte

07.02.2020 04:03 · Karaköprü'de Engelsiz Park Çalışması

06.02.2020 05:21 · URFA'DA ZİNCİRLEME KAZA

06.02.2020 05:06 · Urfa'daki Kazada 1 Ölü 1 Yaralı Var

06.02.2020 04:59 · GALATASARAY'A KUPA ŞOKU!

06.02.2020 04:39 · Başkan ÇAKIR'dan Açıklama Geldi

06.02.2020 04:30 · İŞTE URFA'DAKİ ARAÇ SAYISI

05.02.2020 08:40 · CANPOLAT O Proje İçin Söz Aldı

05.02.2020 08:36 · Urfa'lı Şehit ÇUBUKÇU Anıldı

05.02.2020 08:16 · Eyyübiye'de Belediye Binası

05.02.2020 08:02 · EMNİYETTEN BÜYÜK UYGULAMA

05.02.2020 05:29 · ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

04.02.2020 10:28 · URFA'daki Kazada 5 Kişi Yaralandı

04.02.2020 08:39 · Güneş'ten Başbakana Önemli Ziyaret

04.02.2020 08:13 · ZTK'DA HEYECAN BAŞLIYOR

04.02.2020 07:58 · Urfada Kültür Ve Medeniyet Kongresi

04.02.2020 07:39 · KURTULMUŞ URFA'YA GELİYOR

04.02.2020 07:23 · SP Başkanlığın Teklifini Red Etti

03.02.2020 09:27 · Galericiler Sitesi Kavşağı Tamam

03.02.2020 09:25 · Galericiler Sitesi Kavşağı Tamam

03.02.2020 09:17 · URFA'LI ÖĞRENCİ ÖLÜ BULUNDUFlash Haber

Büyükşehir Belediye Binası Yıkılıyor

 Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut yeri yeşil alana dönüştürülecek. Büyükşehir binasının yıkılmasıyla birlikte hem trafik rahatlayacak hem de bölge nefes alacak. Büyükşehir Belediyesi ise geçici olarak 600 araçlık otoparkı olan...İşte o tarih:

Köşe Yazarları

Mahmut MANCI

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Mustafa ARISÜT

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Osman Ataman BİNER

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Belgin Turan SATICI

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

Hüseyin GÜZEL

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  16 Şubat 2020