Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Nisan 2021

   CANPOLAT YERİNDE İNCELEDİ   CANPOLAT YERİNDE İNCELEDİ   KAZAYLA KENDİNİ VURDU   KAZAYLA KENDİNİ VURDU   Urfa Kovid-19'da Tavan Yaptı   Urfa Kovid-19'da Tavan Yaptı   En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi   En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi   En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi   ANNE VE BABASINI DÖVDÜ!   ANNE VE BABASINI DÖVDÜ!   Silahlı Şaka Ölümle Sonuçlandı  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KÜME DÜŞER Mİ?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Urfa Kovid-19'da Tavan Yaptı

En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi

En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi

Urfa Kovid-19'da Tavan Yaptı

En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi

CANPOLAT YERİNDE İNCELEDİ

KAZAYLA KENDİNİ VURDU

CANPOLAT YERİNDE İNCELEDİ

KAZAYLA KENDİNİ VURDU

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

BEKİR SÜZER VE AHMET DÖRTBUDAK!

 

BEKİR SÜZER DOSTLUK BUDUR İŞTE !

ŞURKAV Kurucu Mütevelli Üyesi Müslüm SÜZER 1982 yılında babası Bekir SÜZER’in Urfa Meteoroloji Müdürlüğü yaptığı dönemde şeker hastalığı nedeniyle kısmı felç oluşunu şöyle anlatıyordu.

Babamın hastalandığı dönemde Urfa’da hastalığın uzmanı doktor bulmak pek de mümkün olmayacak bir düzeydeydi. Halkın tamamı kocakarı ilaçlarında, bitkisel ilaçlarda ve manevi dualarda çare aramaktalardı.

Babam da herkes gibi evde tedavisini sürdürmekteydi. Bir çok eş dost geçmiş olsun dileklerinde bulunarak babamı evde ziyaret etmektelerdi. Bu ziyaretçilerden biri de babamın samimi dostu, kan kardeşi konumunda ,zor günlerde iki elim kanda olsa bile bırakır senin yardımına koşarak gelirim diyen dostluk güveni vermiş biri olarak babamın dost olarak bildiği , Haşimiye Meydanı’nda Berber Babe Ahmet Usta lakaplı Ahmet DÖRTBUDAK amca da babamın ziyaretinde bulunmuştu.

Ahmet DÖRTBUDAK Amca: “Bekir kardaş, üzülme. Benim senin gibi çok iyi dostum olan doktordan rendavu aldım, cumartesi sabah gelip seni doktora götürecağam. Seni iyi bir muayene etsin diye. Ben doktordan konuştum helle bi doktora gidelim bağalım inşallah iyi olur . Seni de o gün aklında kalsın, cumartesine hazır ol inşallah iyi olur bir şeyin kalmaz geçer gider diyerek ,babamdan Ahmet Amca cumartesi günü sabahına sözleşileştiler.

Söz konusu cumartesi günü sabahı babam takım elbisesini giydi hazır bir vaziyette, Ahmet DÖRTBUDAK Amcanın gelmesini bekledik.

Ahmet DÖRTBUDAK Amca, cumartesi günü yazın sıcağında sabahın saat dokuzunda gecikmeli olarak gözleri gözyaşıyla kızarmış, yanakları ıslak bir halde evde bekleyen babamın yanına geldi.

Ahmet Amca babama dönerek : “Bekir Kardaş, geciktiğim için beni bağışla çokça özür diliyem . Dün gece kardaşım rahmetti rahmana kavuştu vefat etti . Mağlumiz defin işleriyle uğraştık, cenazeyi Hasan Padişah Camiine bıraktık . Cenazeyi öğle namazına mütakiben kaldıracağız. Bu arada, ben de seni doktora muayene etmek için geldim. Bundan dolayı geciktim; hakkını helal et
, seni bekletiğim için tekrar tekrar özür dilerem kardaş. Hadi bu arada şimdi senden beraber muayene için doktora gidelim daha cenazenin kalkmasına zaman var.

Biz senin bu muayene işine bir bakalım. Korkma ben yine cenazeye yetişirim, sen merak etme diyerek, samimi bir israr içinde bulunarak babamdan konuştu. Doktorun muayene yeri de Yıldız Meydanı’ndaydı.

Babam da gözü yaşlı bir şekilde doktora gitmeyi kabul etmeyerek, Ahmet DÖRTBUDAK Amcaya gözlerinden yaşlar akarak dönüp şöyle dedi : “Ahmet kardaş, sen hiç üzülme. Böylesi bir günde sizin cenazenize katılamadığım için taziyenizde oturamiyacağımdan dolayı aslen ben de sizden hem özür diler hem de hakkını hellaetmeyi istiyem diyerek, Ahmet amcayla babam karşılıklı göz yaşı içinde helalleşerek birbirlerinin gönlünü alarak konuştular .

Sanki o anda babam hastalığını, Ahmet Amca da sanki kardeşinin ölümünü unutmuş gibi bir moral içindelerdi.

” İki Elim Kanda Olsa Gelirem” diye verilen bu sözün manası; Bekir SÜZER ile Ahmet DÖRTBUDAK arasında oluşan dostluk sevgisindeki anlam bu olsa gerek.
Tüm dualar, tüm fatihalar, bu değerdeki şahsiyetlerin üstüne olsun!

Başta dedik ya :
BEKİR SÜZER DOSTLUK BUDUR İŞTE!

Ekleme Tarihi: 24 Şubat 2021 08:05

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

En Çok GÖBEKLİTEPE Ziyaret Edildi

 2020 yılında beğeniye sunulan sanal müze uygulamasında en çok ziyaret edilen yer UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe oldu.

Köşe Yazarları

Müslüm AKTÜRK

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mustafa ARISÜT

 

Beyhan ERGEN

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

İsmail MUTLU

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

İsmail ARSLAN

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Mahmut MANCI

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Nisan 2021