Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Temmuz 2019

   URFA'DA RENKLERİN DANSI!   Yeni Başkanın Paylaşımına Tepki   FORMALAR TAMAM AMA..!   CANPOLAT Makamında Oturmuyor   EMİN ÖZÇINAR TAM GAZ   FORMALAR TAMAM AMA..!   URFASPOR YOLA ÇIKTI AMA!   İstanbul Havalimanında Göbeklitepe   Ankara ŞURKAV'dan İlk Toplantı   ŞANLIURFA'DA BU DA YAŞANDI   5-9 AĞUSTOS'TA HESAPTA   100 GÜNÜ 18 MADDEDE AÇIKLADI  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

ŞANLIURFA'DA BU DA YAŞANDI

Ankara ŞURKAV'dan İlk Toplantı

FORMALAR TAMAM AMA..!

İstanbul Havalimanında Göbeklitepe

URFASPOR YOLA ÇIKTI AMA!

FORMALAR TAMAM AMA..!

Yeni Başkanın Paylaşımına Tepki

CANPOLAT Makamında Oturmuyor

URFA'DA RENKLERİN DANSI!

EMİN ÖZÇINAR TAM GAZ

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ..?

 

Politize olan toplumların gündemleri ne yazık ki hep politika olur. Onlar her meseleye politik yaklaşırlar, sanat, savaş, spor, iyi, kötü, ekonomi, sosyal vel hâsılı her gelişim ve olaya siyasi yaklaşıp değerlendirirler. Onlardan olan, dost, iyi, güzel, münevver, sadık, dava adamı! Onlardan olmayansa düşman, kötü, çirkin, hain vs. Onlar için yaşıyor ya da ölmüşlüğünüz fiziki olmaktan öte herhangi bir siyasi aktivitedemisiniz ya da değilmisinizdir. Eğer ki yüksek bir makamda iseniz zaten övülmeyi çoktan hak etmişsinizdir. Ne kadar siyasi paylaşım o kadar gündem ve göz önünde olmayı sağlar. Ne kadar politik iseniz o denli kariyer ve itibarlı olursunuz. Sadakat ve samimiyetiniz politik aşırılığınıza bağlıdır. Politize toplumlarda en büyük makamlar politik makamlardır. O makamlara gelmek için. Politize olan toplumlarda sanat ve bilim fazla konuşulmaz, ekonomik başarılardan ziyade politik başarılar hep önde olur. En büyük kişiler en yüksek mevkideki kişilerdir ki layık olmasalar o makamda olurlar mıydı!

Derler En samimi ve sadakatli kişi ailesinden bile çok partiye bağlı olan kişidir En fedakâr kişi her şeyini partiye feda edebilendir. En sağlam kişi hep savunandır. En sevilen kişi hiç soru sormayandır. Her şeyi kabul eden, hiç düşünmeyen, yargılamayan, öz eleştiri yapmayan, sorgulamayan, hata olduğunu görse de bunda da bir hikmet var deyip yanlışı bile doğru olarak kabul eden, ya da savunan kişilerdir. Politize toplumlarda bütün her şey politika merkezine çalışır. En küçüğünden en büyüğüne herkes politikadır. Toplumun bütün katmanları politika ile kalkar onunla yatarlar. Az gelişmiş, ya da gelişmekte olan ülkelerin genelinde böyle bir durum söz konusudur. Politize toplumlarda her başarının ardında ya da altında politik destek olması gerektiğine inanılır. Kişi istese de istemese de bir şekilde uzağında, yakınında, sağında, solunda ya da tam da ortasında kendisini bulur. Politize toplumlar da politika ekmektir, kariyerdir, itibardır, güçtür, sanattır, murazdır, meslektir, duygudur, aşktır, varlık sebebidir, Bilmem anlatabildim mi?

urfa Damga

Ekleme Tarihi: 06 Temmuz 2019 08:23

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

FORMALAR TAMAM AMA..!

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele edecek olan Şanlıurfaspor'un yeni sezon formaları belli oldu.

Köşe Yazarları

Mustafa ARISÜT

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Mahmut MANCI

 

Osman Ataman BİNER

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Belgin Turan SATICI

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Temmuz 2019