Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  05 Aralık 2019

   Halkbank Eyyübiye'de Şube Açıyor   Halkbank Eyyübiye'de Şube Açıyor   FAKIBABA ALATAŞ'I ZİYARET ETTİ   FAKIBABA ALATAŞ'I ZİYARET ETTİ   URFA'DA KOKAİN OPERASYONU   URFA'DA KOKAİN OPERASYONU   Urfa'lı İş Adamları Galatasaray'da   Urfa'lı İş Adamları Galatasaray'da   Haliliye Belediyespor Hazırlanıyor   Haliliye Belediyespor Hazırlanıyor   Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha   Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha  Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
BİTTİ
BİTİRİLDİ
BİTİRİLECEK

Günün Manşetleri

Urfa'lı İş Adamları Galatasaray'da

Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha

Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha

Haliliye Belediyespor Hazırlanıyor

Halkbank Eyyübiye'de Şube Açıyor

Haliliye Belediyespor Hazırlanıyor

URFA'DA KOKAİN OPERASYONU

Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha

FAKIBABA ALATAŞ'I ZİYARET ETTİ

FAKIBABA ALATAŞ'I ZİYARET ETTİ

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

ÜLKÜ OCAKLARINDA KİM YETİŞİR

 

Ülkü Ocaklarında Kim Yetişir

Cennet Mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in emirleri ve Türkmen beyi Dündar TAŞER’in çabaları ile ilk zamanlar üniversitelerde kurulan daha sonra da ülke geneline yayılan bazı dönemlerde şube sayısı binin üzerine çıkan bir gençlik, eğitim ve kültür kuruluşunun adıdır Ülkü Ocakları…

Zaruret hasıl olduğunda, Büyük Ülkü Derneği, Ülkücü Gençlik Derneği, Genç Ülkücüler Teşkilatı, Bizim Ocak Temsilciliği gibi isimler altında hizmet vermiş olsa da, toplumdan genel kabul gören, yani bilinen adı ile Ülkü Ocakları…

Ülkü Ocaklarının kuruluş gayesi Türk gençliğine, tarihini, dinini, töresini öğretmek… Gelenekleri, görenekleri yaşatmak… Gençliği bilinçlendirmek, kahvehaneden alıp, spora, sanata, toplumsal projelere yönlendirmek kısacası esnaf, işçi, memur, öğrenci vs. gençleri ailesine, milletine ve devletine faydalı bireyler olarak yetiştirmektir.

Ülkü Ocakları ve ülkücülük bir reaksiyon hareketi değil aksine tam bir aksiyon hareketidir… Ülkü Ocakları tarihi boyunca başta emperyalizm olmak üzere Türk milletinin zararına olabilecek bütün sistemlerin karşısında olmuştur.

Gün gelmiş Asya’da ve Doğu Avrupa’da dalga dalga yayılan komünizmin karşısında çelikten bir set olmuş, gün gelmiş Ermeni terör örgütü Asala’yı bitirmiş, gün gelmiş bölücü terör örgütü PKK’nın karşısına dikilmiştir.

Ülkücüler derin analizler yapabilme yetenek ve kapasitesine sahip birikimli insanlar olduğundan dolayı, Fetullahçıların “Ilımlı İslam”, “Dinlerarası Diyalog” safsatalarıyla insanların aklını karıştırdığı, milletvekillerini, bakanları, kanaat önderlerini etkisi altına aldığı dönemlerde bile bu yapılanmanın zararlarını, okyanus ötesinden devletimizin kılcal damarlarına nasıl yayıldığını anlatan ülkücüler olmuştur.

Ülkü Ocaklarında “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” ile yetişen ülkücüler kendilerine “Rehber olarak Kur’an-ı, hedef olarak Turan”ı belirlemiştir.

Ülkücüler, “Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır” vecizesini şiar edinmiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almaktan çekinmemişlerdir.

Ülkücüler, sonucu ve bedeli ne olursa olsun, güçlünün değil her zaman haklının yanında olmuşlardır. Yeri geldiğinde mazluma karşı Yunus, yeri geldiğinde zalime karşı Yavuz olan ülkücüler, kadife eldiven içindeki çelik yumruğu doğru zamanda ve doğru yerde zalimin kafasına indirmesini bilmiştir.

Ülkücüler; Site Öğrenci Yurdunda Ruhi Kılıçkıran, Ankara Erkek Teknik Öğretmen’de Dursun Önkuzu, Ankara Ziraat’te Süleyman Özmen, İstanbul Edebiyat’ta Yusuf İmamoğlu olarak, Mamak işkencehanelerinde Hüseyin Kurumahmutoğlu, Antep Hapishanesinde Velican Oduncu, Aydın Özel Tip’te Yunus Uzun olarak, Urfa’nın dar sokaklarında kurulan kalleş pusularda Mahmut Bedir, Turgay Yetkin, Fehmi Kasanoğlu, İsa Abacı, Mehmet Akyüz, Mustafa Mağat, Yaşar Mağat, Ali Durmuş, Cumali Çavuşoğlu, Mehmet Koyuncu, Ahmet Sağlam, Ahmet Çelik, Mehmet Şeyhanlıoğlu, Şükrü Öztürk, Suphi Almas, Hüseyin Süzen, Haydar Süzen, Mahmut Kılçık, Şükrü Deşik, Müslüm Bingöl, Ejder Çılgın, Ali Belgen, Nihal Çizmecioğlu, Mehmet Alpay, Filo Deniz, İbrahim Bayoğlu, Şener Şahin, Ali Ulvi Ağıç, Osman Kalıp, Arslan Baysal, Mahmut Baysal, Mehmet Baysal, Kemal Bayık, Mehmet Deniz Bayık olarak, İdam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu, Ali Bülent Orkan, Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Cengiz Baktemur, Fikri Arıkan, Cevdet Karakaş, Ahmet Kerse olarak Allah’a kavuşanlardır.

Ülkü Ocaklarında yetişen ülkücüler, ev hanımı, iş kadını, anne, öğretmen, avukat, doktor, işçi, memur, esnaf, sanaatkar, mimar, mühendis, sendikacı, sporcu, fikir adamı, yazar olurlar ama asla fetullahçı, pkk’lı, bölücü, vatan haini, din düşmanı, istismarcı, sapık, rüşvetçi, hırsız, terörist, eşkıya veya haydut olmazlar, hele hele topukluları giyip parti parti hiç gezmezler!

Böylece biline…


Ekleme Tarihi: 06 Ağustos 2019 10:13

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Yorumlar

Bu Habere Toplam 1 Yorum Eklenmiştir.

Bu Yazı Hk. Tayfun BÜYÜKBUDAK

Sayın Hüseyin Başkanım Ne güzel kelimelerle anlatmışsın.Bu yazıyı her gençin okumasını arzu ederim. Gönlüne sağlık Hüseyin Reis.
14/08/2019 00:40

Flash Haber

Haliliye'ye 4 Başkan Yardımcısı Daha

 Haliliye Belediyesi, dinamik kadrolarını daha da güçlü hale getiriyor. Bu kapsamda yönetim kadrosuna 4 yeni Başkan yardımcısı atadı. Belediye Başkan yardımcılığına atanan isimler;

Köşe Yazarları

Mahmut MANCI

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mustafa ARISÜT

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

Hüseyin GÜZEL

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  05 Aralık 2019