Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Ağustos 2019

   Gençlik Merkezi Yeniden Yapılıyor   Urfa'lı Ünlü Avukat Vefat Etti   3 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI   ŞANLIURFA'DA 3 KİŞİ ÖLDÜ   AK Parti'nin URFA Değişimi..   ÖNCEL AİLESİNİN ACI GÜNÜ   Belediye Personellerine Saldırdılar   Urfa'da Genç Bir Kız İntihar Etti   HALİLİYE Kaldırımları Yenileniyor   Turistlerin GÜMRÜK HAN'ı Keyfi   ŞANMED'DE YENİ DÖNEM   HULUSİ AKAR URFA'YA GELDİ  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

AK Parti'nin URFA Değişimi..

Urfa'lı Ünlü Avukat Vefat Etti

Gençlik Merkezi Yeniden Yapılıyor

3 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

ÜLKÜ OCAKLARINDA KİM YETİŞİR

 

Ülkü Ocaklarında Kim Yetişir

Cennet Mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in emirleri ve Türkmen beyi Dündar TAŞER’in çabaları ile ilk zamanlar üniversitelerde kurulan daha sonra da ülke geneline yayılan bazı dönemlerde şube sayısı binin üzerine çıkan bir gençlik, eğitim ve kültür kuruluşunun adıdır Ülkü Ocakları…

Zaruret hasıl olduğunda, Büyük Ülkü Derneği, Ülkücü Gençlik Derneği, Genç Ülkücüler Teşkilatı, Bizim Ocak Temsilciliği gibi isimler altında hizmet vermiş olsa da, toplumdan genel kabul gören, yani bilinen adı ile Ülkü Ocakları…

Ülkü Ocaklarının kuruluş gayesi Türk gençliğine, tarihini, dinini, töresini öğretmek… Gelenekleri, görenekleri yaşatmak… Gençliği bilinçlendirmek, kahvehaneden alıp, spora, sanata, toplumsal projelere yönlendirmek kısacası esnaf, işçi, memur, öğrenci vs. gençleri ailesine, milletine ve devletine faydalı bireyler olarak yetiştirmektir.

Ülkü Ocakları ve ülkücülük bir reaksiyon hareketi değil aksine tam bir aksiyon hareketidir… Ülkü Ocakları tarihi boyunca başta emperyalizm olmak üzere Türk milletinin zararına olabilecek bütün sistemlerin karşısında olmuştur.

Gün gelmiş Asya’da ve Doğu Avrupa’da dalga dalga yayılan komünizmin karşısında çelikten bir set olmuş, gün gelmiş Ermeni terör örgütü Asala’yı bitirmiş, gün gelmiş bölücü terör örgütü PKK’nın karşısına dikilmiştir.

Ülkücüler derin analizler yapabilme yetenek ve kapasitesine sahip birikimli insanlar olduğundan dolayı, Fetullahçıların “Ilımlı İslam”, “Dinlerarası Diyalog” safsatalarıyla insanların aklını karıştırdığı, milletvekillerini, bakanları, kanaat önderlerini etkisi altına aldığı dönemlerde bile bu yapılanmanın zararlarını, okyanus ötesinden devletimizin kılcal damarlarına nasıl yayıldığını anlatan ülkücüler olmuştur.

Ülkü Ocaklarında “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” ile yetişen ülkücüler kendilerine “Rehber olarak Kur’an-ı, hedef olarak Turan”ı belirlemiştir.

Ülkücüler, “Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır” vecizesini şiar edinmiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almaktan çekinmemişlerdir.

Ülkücüler, sonucu ve bedeli ne olursa olsun, güçlünün değil her zaman haklının yanında olmuşlardır. Yeri geldiğinde mazluma karşı Yunus, yeri geldiğinde zalime karşı Yavuz olan ülkücüler, kadife eldiven içindeki çelik yumruğu doğru zamanda ve doğru yerde zalimin kafasına indirmesini bilmiştir.

Ülkücüler; Site Öğrenci Yurdunda Ruhi Kılıçkıran, Ankara Erkek Teknik Öğretmen’de Dursun Önkuzu, Ankara Ziraat’te Süleyman Özmen, İstanbul Edebiyat’ta Yusuf İmamoğlu olarak, Mamak işkencehanelerinde Hüseyin Kurumahmutoğlu, Antep Hapishanesinde Velican Oduncu, Aydın Özel Tip’te Yunus Uzun olarak, Urfa’nın dar sokaklarında kurulan kalleş pusularda Mahmut Bedir, Turgay Yetkin, Fehmi Kasanoğlu, İsa Abacı, Mehmet Akyüz, Mustafa Mağat, Yaşar Mağat, Ali Durmuş, Cumali Çavuşoğlu, Mehmet Koyuncu, Ahmet Sağlam, Ahmet Çelik, Mehmet Şeyhanlıoğlu, Şükrü Öztürk, Suphi Almas, Hüseyin Süzen, Haydar Süzen, Mahmut Kılçık, Şükrü Deşik, Müslüm Bingöl, Ejder Çılgın, Ali Belgen, Nihal Çizmecioğlu, Mehmet Alpay, Filo Deniz, İbrahim Bayoğlu, Şener Şahin, Ali Ulvi Ağıç, Osman Kalıp, Arslan Baysal, Mahmut Baysal, Mehmet Baysal, Kemal Bayık, Mehmet Deniz Bayık olarak, İdam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu, Ali Bülent Orkan, Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Cengiz Baktemur, Fikri Arıkan, Cevdet Karakaş, Ahmet Kerse olarak Allah’a kavuşanlardır.

Ülkü Ocaklarında yetişen ülkücüler, ev hanımı, iş kadını, anne, öğretmen, avukat, doktor, işçi, memur, esnaf, sanaatkar, mimar, mühendis, sendikacı, sporcu, fikir adamı, yazar olurlar ama asla fetullahçı, pkk’lı, bölücü, vatan haini, din düşmanı, istismarcı, sapık, rüşvetçi, hırsız, terörist, eşkıya veya haydut olmazlar, hele hele topukluları giyip parti parti hiç gezmezler!

Böylece biline…


Ekleme Tarihi: 06 Ağustos 2019 10:13

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Yorumlar

Bu Habere Toplam 1 Yorum Eklenmiştir.

Bu Yazı Hk. Tayfun BÜYÜKBUDAK

Sayın Hüseyin Başkanım Ne güzel kelimelerle anlatmışsın.Bu yazıyı her gençin okumasını arzu ederim. Gönlüne sağlık Hüseyin Reis.
14/08/2019 00:40

Flash Haber

Göbeklitepe Belgeseli Yayınlanacak

 Göbeklitepe için National Geographic tarafından hazırlanan "Göbeklitepe'nin Gizemi" adlı belgesel yarın yayına giriyor.

Köşe Yazarları

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Hüseyin GÜZEL

 

Mustafa ARISÜT

 

Belgin Turan SATICI

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Osman Ataman BİNER

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mahmut MANCI

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Ağustos 2019