Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Ekim 2019

   DEAŞ'lılar Akçakale'ye Getiriliyor   DEAŞ'lılar Akçakale'ye Getiriliyor   Karaköprüspor Tokat'la Oynuyor   Vali ERİN Tahliye Sayısını Açıkladı   Çok Amaçlı Salonlar Açılıyor   Urfa Sokaklarında Bayrak Dağıttılar   Urfa Sokaklarında Bayrak Dağıttılar   ŞANLIURFA 2. SIRADA!   CANPOLAT İş Makinalarıyla Çarşıda   Barış Şehitleri İçin Lokma Dağıtıldı   CANPOLAT İş Makinalarıyla Çarşıda   CANPOLAT İş Makinalarıyla Çarşıda  Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

URFA BELEDİYE BAŞKANLARINA..

 

Başta Büyükşehir olmak üzere, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü yani Şanlıurfa merkezde görev yapmakta olan Belediye Başkanlarına açık mektubumdur.

Sayın Başkanlar;

31 Mart 2019 Pazar günü Urfa halkının teveccühü ile belediye başkanı seçildiniz. Önce kutlama ve tebrik programları, sonra Ramazan iftar ve sahur programları ardından da İstanbul seçimlerinde ağırlığınızı ortaya koymak için İstanbul programları derken bir türlü makamınıza oturup hizmete başlayamadınız… Artık İstanbul seçimleri de bittiğine göre Urfa’ya dönerek Urfalıdan aldığınız emanetin gereğini yapmanızı bekliyoruz.

Bu satırları bir köşe yazarı olarak değil, Urfalı bir vatandaş olarak yazdığımı düşünüp o şekilde değerlendirmenizi bekliyorum…

Şehiriçi toplu taşıma sorununu çözmek için abide kavşağı merkez olacak şekilde Organize Sanayi, Osmanbey Kampüsü ve Havaalanına üç hat üzerinden tramvay projesi yapılması gerekmektedir. Biliyorum ki, bu hemen birkaç yılda bitecek bir proje değil, ama siz “Bismillah” diyerek ilk kazmayı bir vurun elbet devamını getirenler olacaktır.

Adına Rabia dediğiniz bizim 100 yıllık Topçu Meydanımızda ve eski stadyumun yerine yapılan -sözde- AVM’nin üstündeki meydanda hiç bitmeyen tadilat işine artık bir son verin, bu iki meydan da onlarca kez tadilat yapıldığı halde bir türlü düzene girmemiştir. Yaklaşık 3 buçuk trilyona yapılan Topçu Meydanının son tadilatı esnasında saksılara ekilen ağaçları kaldırarak bu traji-komik görüntüye de son vermeniz de isabetli bir karar olacaktır.

Merkezdeki belediyelerimiz büyük çoğunluğu yüksek meblağlara kiralanmış olan 20’den fazla binada hizmet vermeye çalıştığı için hem vatandaş çok yorulmakta hem de belediyenin kasasından trilyonlarca lira kira ödenmektedir. Vatandaşın kolay ulaşabileceği merkezi bir konumda -tamamı hazine arazisi olan Paşabağı mevkii olabilir- belediyenin tüm birimlerini bünyesinde toplayacak büyüklükte bir hizmet binası yapılmalıdır.

Belediyelerdeki kiralık araç sayısı en alt seviyeye çekilmeli, kiralık araçlar ile ailece pikniğe gitmenin, çocukları okula, eşleri markete-pazara götürmenin önüne geçilmelidir.

Personel alımında veya terfilerde kişinin referansına göre değil, liyakatına göre işlem yapılmalıdır. Herkes kabiliyetine ve kapasitesine uygun görevlere getirilmelidir. Belediyelerde bu benim adamım, bu diğerlerinin adamı şeklinde bir ayrımcılık yapılmasına müsaade edilmemelidir.

Belediyelerimiz ciddi bir denetim yaparak işgal altındaki tarihi, turistlik alanlar, ören yerleri, apartman bahçeleri, parklar, çamlıklar, caddeler ve kaldırımları işgalden kurtarıp yeniden halkın kullanımına sunmalıdır. Özellikle “İmar Barışı” döneminde yüzlerce trilyon lira değerindeki birçok kıymetli alan adeta talan edilmiştir… Ve işin vebali, günahı da yeterli denetim yapmayan belediyelerin üstündedir.

Yaklaşık 6 yıldan beri karabasan misali üstümüze çöken Suriyelilerden kurtulmanın, en azından eğitimi, mesleği, sanatı olmayan sokaklarda serserilik yapanlardan kurtulmanın yolları aranmalı, topluma maddi ve manevi açıdan yük olanlar Urfa sınırları dışına hatta Suriye’ye gönderilmelidir.

Kontrolsüz, denetimsiz bir şekilde neredeyse her mahallede, her sokakta mantar gibi çoğalan cafe, nargile kafe, türkü bar gibi eğlence mekanlarının başta ruhsat ve çalışanların sağlık raporları olmak üzere tüm evraklarının denetlenerek onaylanması ve buralarda yapılan müziğin çevre binaları rahatsız etmeyecek bir ses seviyesine üstüne çıkmaması için gereken yaptırım uygulanmalıdır.

Belediyeler başlı başına hizmet kurumudur. Belediyenin yaptığı her hizmeti halka duyurmak için billboardlardan reklam etmesi ve bunun için para ödemesi israfın en bariz şeklidir. Bu konudaki savurganlığa son vermek gerekmektedir. İlimize gelen her devlet büyüğü için belediye adına billboardlara “Hoşgeldiniz” afişleri asmak kul hakkına girmekten başka bir şey değildir.

Halk otobüslerinin denetimi otobüs kooperatiflerinin yetkisine bırakılmayacak kadar önemlidir. Denetimler bizzat belediye görevlileri tarafından yapılmalıdır. Klimasını çalıştırmayan, gereğinden fazla yolcu alan, yolcuya hakaret eden, yüksek sesle müzik dinleyen, aşırı sürat yapan, parasını belediyeden tahsil ettikleri halde ücretsiz biniş kartına sahip olan yaşlıları otobüslerine almak istemeyenler tespit edilerek ağır yaptırımlar uygulanmalıdır.

Daha bunlar gibi birçok beklentilerimiz olmasına rağmen siz değerli belediye başkanlarını bunaltmamak için hepsini bugün yazmayacağım… Bu yazdıklarımın takipçisi olacağım, yapılıp yapılmadığını sürekli kontrol edeceğim… Çünkü bu taleplerimizi gerçekleştirmeniz bir lütuf değil sizler için bir görevdir… Görevinizi tam ve eksiksiz yapmanız dileklerimle iyi çalışmalar diliyorum.

Ekleme Tarihi: 25 Haziran 2019 13:39

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Yorumlar

Bu Habere Toplam 1 Yorum Eklenmiştir.

Belediye Dr Hasan Arslan

Belediye başkanları rantı, yol, kaldırım işgalini, kaçak dükkan ve evleri önlesin. Otopark alanı oluştursun. Ana arterde temiz wc, abdest yeri, mescit, sosyal tesis vb hizmetleri versin
26/06/2019 04:26

Flash Haber

CANPOLAT İş Makinalarıyla Çarşıda

  Canpolat, sokakta bulunan esnafla birebir görüşerek talep ve önerilerini dinledi. Yürütülen çalışmalarla ilgili konuşan Canpolat, vatandaşların talebinin kısa bir süre içinde hayata geçirildiğini belirterek şunları söyledi:

Köşe Yazarları

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Mustafa ARISÜT

 

Hüseyin GÜZEL

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mahmut MANCI

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Ekim 2019