Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Eylül 2019

   İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü   İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü   URFA EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ   Şanlıurfa Emniyet Müdürü Değişti   Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal   Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal   EKREM GERGİNCİ'NİN ACI GÜNÜ   Sosyal Medyada "ACI" Tartışma!   Kuveyt Büyükelçisi Şanlıurfa'da   Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha   Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha   Şanlıurfa'da Hastanede Yangın Çıktı  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Değişti

Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

İşte Urfa'nın Yeni Emniyet Müdürü

Kuveyt Büyükelçisi Şanlıurfa'da

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

URFA EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

Sosyal Medyada "ACI" Tartışma!

Mustafa ARISÜT'e Bir Ödül Daha

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

HAYATTAMISINIZ..?

 

Hepimizin kendine göre anlamlandırdığı ve anladığı kadar yaşadığı yaşam süresine (yani doğumundan ölümüne kadar olan süreye) hayat denir.

Hayat kimine göre bir nefes alıp verme, kimine göre göz açıp kapama, kimine göre de bir kapıdan girip diğerinden çıkmak olarak ifade edilse de ki yukarıda, ifadeler hiçbir şekilde yerine göre yanlış olmamakla beraber yaşanılan ya da yaşanılacak süre ile hayatı ve içinde var olan her şeyi küçümseme anlamını yüklemekle, bize verilen hayat nimetini kendimize ve etrafımıza zehir etmekteyiz.

Ne zaman şeb'le şekeri birbirinden ayırır ve şeb'in hakkını şebe, şekerinde hakkını da şekere verirsek işte o zaman hayat anlam kazanacak, hem hayat ve hem de biz hayat bulacağız.

Yukarıdaki hayatla ilgili bazı ifadeleri fenafil olan hiçlik makamında bulunan veli ve evliyaların ya da dâhilerin sözlerini hakkıyla anlamamız için o sözleri ne için ne zaman, nerede ve ne için söylediğini bilmemiz gerekmektedir.

Yoksa bir iki veciz kelimeyle hayatı anlamlandırmak zulümden öteye varmaz.

Nasıl olurda bu kadar küçümsediğiniz bir hayatta, başarıyı, başarılı olmayı, adaleti, iyi olmayı, iyilerle olmayı, iyilik etmeyi ve iyiliği emretmekle kalmayıp kötülere karşı mücadele edeceğiz.

Öyle ki kötüler dünyevi her açıdan kendilerini geliştirmiş ve bu gelişmişlikle yeryüzünün her tarafında eziyet ve zulümler ederken, bunlarla nasıl baş edeceğiz.

Hangi inanç, donanım, aksesuar, bilinç ve izan, organize, sistem bizi yaşadığımız daha doğrusu yaşamaya çalıştığımız dünyayı alev topuna getiren emperyalist ceberrut zalimlere karşı korunmamızı sağlayacak ve ne zamana dek kendimizi bile korumaktan aciz bir şekilde onların hegemonyası, sultası, oyun ve boyundurukları altında olacağız.

Evet, ve ne zamana dek iyiler iyi olmakla, ya da bir iki kelamla kendilerini avutup kötülerin oyuncağı olup, onların izin verdiği kadar hayatlarını yaşamayı kendilerine yakıştıracaklar?

Ne zaman ki kendimiz hayatı ve içindekileri olması gerektiği gibi anlamlandırır, bilgiyi kuşanır, Ahlak ve erdemi de eksik etmez, İnsan onur ve izzetine yakışır bir hayatı kendimize yakıştırır, yaşar ve yaşatmaya çalışırsak hayatı da kendisine yakışır bir şekilde yaşamış olacağız.

Yoksa sizin olmayan ya da size yakışmayan bir hayatın içinde olursunuz.

Gelin bize verilmiş olan hayatımızı yaşayalım, kimsenin hayatımızı anlamsız etmesine, anlaşılmaz kılmasına ve en nihayet kast etmesine müsaade etmeyelim.
Urfa Damga

Ekleme Tarihi: 08 Nisan 2019 09:04

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

Urfa'da Bütün Doktor İzinleri İptal

 ABD ile Suriye'de güvenli bölgenin oluşturulması için kurulan 'Birleşik Müşterek Harekat Merkezi'nin Akçakale'de kurulmasının ardından kentte siyasi ve askeri hareketlilik sürüyor.

Köşe Yazarları

Mustafa ARISÜT

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Hüseyin GÜZEL

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Müslüm AKTÜRK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mahmut MANCI

 

İsmail MUTLU

 

İsmail ARSLAN

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Mehmet YALÇIN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  20 Eylül 2019