Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Haziran 2019

   Karaköprü'de Park Çalışmaları   MURSİ İçin Gıyabi Cenaze Namazı   HALİLİYE'de Temizlik Seferberliği   Urfa Siyasilerinin Kaç Takipçisi Var   DİREKT UÇUŞLAR BAŞLADI   Milletvekilinin Kardeşi Yaralandı   Haliliye'de Ekmek İsrafına Önlem   Haliliye 21 Branşta Yaz Kursu Açtı   Haliliye 21 Branşta Yaz Kursu Açtı   6 Kişinin Öldüğü Kavgada Gözaltılar   Urfa'da 9 Kişi Gözaltına Alındı   URFA'DA FECİ BİR KAZA DAHA!  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

DİREKT UÇUŞLAR BAŞLADI

Karaköprü'de Park Çalışmaları

Urfa Siyasilerinin Kaç Takipçisi Var

HALİLİYE'de Temizlik Seferberliği

MURSİ İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

SİZE GÜLE GÜLE...

 

SİZE GÜLE GÜLE...


Uğurlamak bazen mutlu ederken bazen gözyaşlarına boğar arkada kalıp el sallayanı. Bunu gidenin kıymeti belirlese bile yine de hüzün salar hep kalplere...


Koca bir yılsa arkasında kaybolana kadar bakılan, yaşanmışlıkların tacını takmak lazım o zaman. Ne olursa olsun hangi duygularımız ağır basmış olursa olsun pişmanlık, üzüntü, keder dahi olsa yaşanılanlar, bize kattıklarının hatırına bir tebessümü hak etmiştir arif olanın yanında.


Ama öyle şeyler vardır hiç yaşanmamış olması için tüm servetimizi dökmeye razı geleceğimiz ve gitsin de dönmesin diyeceklerimiz. Onları uğurlayalım giden bu yılla beraber ve öyle bir yere uğurlayalım ki bir daha hiç kimseye ulaşamasınlar.
Şapkayı indirip başımızdan, içine biriktirdiklerimizi bir bir ayıklarsak zorla kendimize yakıştırdıklarımızı da saymazsak ne kalır elimizde acaba. Kendimiz için hep güzel dilekler dileyip ancak onları gerçekleştirme aşamasında vazgeçemediğimiz anlık beklentilerimizin ve bizi her daim diplere çeken zaaflarımızın oyunlarıyla hep yenilgileri benimseyişimizi uğurlayalım mesela.
Zamana karşı söylenirken zamanı boşa geçirmek adına yıllar sonra baktığımızda bile aklımızın alamayacağı ancak çok olağanlaştırdığımız evimizin başköşesinde ağırladığımız teknolojinin değerlerimizi yerle bir eden insanlaştırdığımız tarafını uğurlayalım.
Ülkemizin , milletimizin ve bu cennet vatanımızın üzerinde oynanan oyunların en acı, en kahreden ve çaresizlikten dudağımızı titretip, gözlerimizi düğümleyen al bayrağa sarılı şehit cenazelerimizi ve yaşarken her gün ölen gazilerimizin acılarını bir daha yaşamak üzere uğurlayalım.
Çocukların, kendilerini koruyup kollayacak onları hayata hazırlayacak olan büyükleri tarafından gördükleri şiddeti ve istismarı uğurlayalım.


Her geçen gün gençlerimizi biraz daha duyarsızlaştıran, canileştiren ve hatta yok eden uyuşturucu illetini uğurlayalım.
İnsanlığı; haksızlığa, adaletsizliğe mahkûm edip mazlumların çaresizliğinden nemalanan ve yürekleri kömürleşmiş insan zannedilen ancak hiçbir şeye benzetilemeyecek kadar değersiz mahlûkatları uğurlayalım

.


Kendi paraları pulları her gün biraz daha katmerleşirken fakirin fukaranın bir tas çorbasına göz dikip, kısmetlerini ellerinden almaya çalışanları uğurlayalım.


Gözünü haramdan başka yana çevirmeyen ancak karşısındaki insanları kendi zihniyetlerine uygun kıstaslarla eleştirip onları toplumdaki bazı kesimlere hedef göstererek ötekileştirmeye çalışanları uğurlayalım.
Sanat adı altında çeşitli şekillerde gönderdikleri bilinçaltı mesajlarıyla çoluğumuzun çocuğumuzun beynini yıkayıp onları milli ve manevi değerlerden uzaklaştırıp her gün biraz daha Batılı hayranı yaparak Avrupai yaşamın çirkinliklerine özendiren şarkıları, dizileri ve filmleri uğurlayalım.
Hepimizin içinden geçen ama kendimize yakıştırıp dile getiremediğimiz ve bizi rahatsız eden bütün olumsuz düşüncelerimizi, çevremizde yaşam enerjimizi alıp karanlığa ve çaresizliğe iten tüm insanları uğurlamak; bütün güzellikleri, huzuru, güveni iyilikleri sevgiyi yaşatabilecek insanları kucaklamak dileğiyle mutlu yıllar...
Sevgi ve huzurla kalın...

Ekleme Tarihi: 31 Aralık 2018 09:08

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

Haliliye 21 Branşta Yaz Kursu Açtı

 Haliliye Belediyesi, 21 farklı branşta açtığı kurslar ile yaz aylarını gençlere dolu dolu yaşatacak.

Köşe Yazarları

Osman Ataman BİNER

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Müslüm AKTÜRK

 

Mustafa ARISÜT

 

Mahmut MANCI

 

Mehmet YALÇIN

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Belgin Turan SATICI

 

Hüseyin GÜZEL

 

İsmail MUTLU

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Ayten DOĞAN

 

Halil SAVAŞ

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

İsmail ARSLAN

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Haziran 2019