Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Kasım 2018

   Urfaspor Karagümrük Deplasmanında   Gazezoğlu'ndaki Şölene Büyük İlgi   Göbeklitepe'de Tam Gün Mesai   Operasyonda 31 Kişi Tutuklandı   İŞTE ŞURKAV'IN YENİ YÖNETİMİ   Urfanın Vergi Rekortmeni Belli Oldu   Nihat TAŞ Aday Adayı Oldu   İşte AK Parti'de Aday Adayı Sayısı   MHP'nin Siverek Aday Adayı Bucak   G.Antep'ten Getirirken Yakalandılar   SAĞLIK TORBASI MECLİSTEN GEÇTİ   Tefeci Operasyonunda 8 Gözaltı  

Site İçi Arama

Röportaj

CEVHERİ URFAPRESS'E KONUŞTU

 AK Parti Milletvekili M.Ali Cevheri URFAPRESS.NET muhabiri Necdet Karadeniz'e konuştu.

Anket

URFASPOR TFF 1. LİG'E ÇIKARMI?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

BİLMİYORLAR MI..?

 

BİLMİYORLAR MI..?

Şanlıurfa’nın önde gelen seyahat acenteleri Urfa Cesur, Hassoy ve Astor Turizm adeta koalisyon yapmış, 2 milyonluk bir şehri uçak parasına otobüslerle taşıyorlar. Şanlıurfa-İstanbul otobüs biletinin adeti 140 lira. Ama bilmiyorlar ki ulaştırdıkları yolların sonunda sevdalar var , hasretler var , belki ağıtlar belki hastalıklar var. Bilmiyorlar ki bu bilet parasını bulamayan ama bulmak zorunda olan ,tarif edilmez duygular içinde nice insan var.
Hele ki Astor el değiştirdikten sonra yasal olmayan uygulamalara başlayınca ümidi kuşun kanadında olan insanoğlunun yüreği dolup taştı.

Aynı şey petrol fiyatlarında da geçerli. Devletin görevi kaçak mazotu önlemek.Adaleti sağlamak. Suruç ile merkez arasında liralık farklar oynuyor neredeyse. Ama yine kimseler bilmiyor, kimseler anlamıyor o benzine de ekmek kadar muhtaç insanlar var. Ekmeğini de umudunu da o benzinin kokusunun ,kirinin ,pasının içinde arayanlar var.

Kimse duymuyor dedim ya Emniyet Müdürü de mi duymuyor? Çaresiz, bir limon gibi suyu sıkılmış kalpleri , 150 liralık biletleri , 24 saat süren yolculuklarla insanın insana kavuşmasının yürek yanıklığını o da mı anlamıyor?

Allah aşkına anlayın yürek yangınından, çıkarılamayan seslerden, çaresizliklerden allah aşkına anlayın. Ben anlatamıyorum ama siz anlayın. İnsanın bazen kolayca bir eşikten atlıyıverdiğini , kolunu kaldıracak kadar bile mecali olmayacak hale geldiğini anlayın. Bazen insanın mecburiyet sınırlarını aştığını hatırlayın nolur. Bazen diğer insanların sizinle aynı düşünmediğini, o yolları zevkten dört köşe tepmediğini Allah aşkına anlayın ,anlatın Sayın Müdürüm ,Ey İnsanlar. Biliyorum ki çok işiniz var ,çok isteyen , çok küsen var. Ama bu konu da sizin ,Sayın Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ilgisine muhtaç.

Otogarı da unutmamak lazım .Orası uzun ince bir yol.İki kapılı bir han. Bu hanı en temiz hale getiren, düşkünler yurdu olmaktan kurtaran Otogar müdürü Sayın Fuat Altın’a da ayrıca teşekkür ederim. Dedim ya orası iki kapılı bir han.Orada da gündüz gece.

O biletler de bazen birçok hayalin kapısını sessizce aralayıveriyor bunu da unutmayın ne olur.Firmalar; sizinle gidilen yolların sonunda bazen bir anaya kavuşuluyor, bazen de bir yavruya .İşte bu kadar aziz işiniz bunu da onca hengamenin arasında unutmayın emi.

Ekleme Tarihi: 12 Temmuz 2018 12:26

Yazarın Diğer Yazıları İçin

Yorum Ekle

Yazdır

Flash Haber

URFASPOR Maçı Canlı Yayınlanacak

 Urfaspor'un,Pazar günü deplasmanda oynayacağı Karagümrük maçının yayınlanacağı televizyon kanalı belli oldu.

Köşe Yazarları

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mustafa ARISÜT

 

Osman Ataman BİNER

 

İsmail MUTLU

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Hüseyin GÜZEL

 

İsmail ARSLAN

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Ayten DOĞAN

 

İbrahim TORU

 

Necdet KARADENİZ

 

Belgin Turan SATICI

 

Mehmet YALÇIN

 

Mahmut MANCI

 

Halil ÇİNİ

 

Mehmet CANBEYLİ

 

Halil SAVAŞ

 

Müslüm AKTÜRK

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Halil ÇAKIR

 

Metin ŞENAY

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  19 Kasım 2018