Anasayfa     Günün Haberleri     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Nisan 2021

   URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!   URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!   ÖLEN GENCİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ   ÖLEN GENCİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ   URFASPOR PUANSIZ DÖNÜYOR   URFASPOR PUANSIZ DÖNÜYOR   URFA'YA YILLARDIR GELMİYORLAR   URFA'YA YILLARDIR GELMİYORLAR   URFA'da Bir Erkek Cesedi Bulundu   URFA'da Bir Erkek Cesedi Bulundu   Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?   Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?  Site İçi Arama

Röportaj

Açanal'dan Atilla'ya Açıklamalar

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’yı Esentepe’deki bürosunda ziyaret etti.İşte o röpörtaj…

Anket

URFASPOR KÜME DÜŞER Mİ?
EVET
HAYIR
FİKRİM YOK

Günün Manşetleri

URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!

URFA'da Bir Kişi Daha İntihar Etti!

Günün Fotoğrafı

Önemli Linkler

Hava Durumu

ZEKİ İLE BÜLENT DUDAK DUDAĞA!

30 Ağustos 2012 14:39

Zeki Müren ve Bülent Ersoy'un,doğum günü partisinde şarkıyı birlikte seslendiren ikili, düetin sonunda birbirlerini dudaktan öperek kutladıkları resim ve VİDEO ortaya çıktı.

Nigar Uluerer'in doğum günü partisinde şarkıyı birlikte seslendiren ikili, düetin sonunda birbirlerini dudaktan öperek kutluyor.
"KONSOLOS KÖPEĞİ GİBİ KALKTIM"
Türk müzik tarihi için hazine değerindeki bir kayıt gün ışığına çıktı! 1980'de bir kış gecesi Nigar Uluerer'in doğum günü partisinde Zeki Müren'le bir araya gelen Bülent Ersoy o geceyi ve efsanevi düetin hikayesini HT MAGAZİN'den İzzet Çapa'ya anlattı: "O geceye kader düeti bırak yan yan bile gelmemiştik. Nigar Uluerer beni sahneye davet etti. Gitmedim. Zeki Bey çıktı. O davet etti bu sefer. Elimle 'hayır' dedim. Ame sonra Zeki Bey, sahneden indi, yanıma geldi, elini uzattı! Ne yapayım. Kalktım tabii konsolos köpeği gibi..."Nigar Uluerer'in doğum günü partisinde şarkıyı birlikte seslendiren ikili, düetin sonunda birbirlerini dudaktan öperek kutluyor.

"KONSOLOS KÖPEĞİ GİBİ KALKTIM"
Türk müzik tarihi için hazine değerindeki bir kayıt gün ışığına çıktı! 1980'de bir kış gecesi Nigar Uluerer'in doğum günü partisinde Zeki Müren'le bir araya gelen Bülent Ersoy o geceyi ve efsanevi düetin hikayesini HT MAGAZİN'den İzzet Çapa'ya anlattı: "O geceye kader düeti bırak yan yan bile gelmemiştik. Nigar Uluerer beni sahneye davet etti. Gitmedim. Zeki Bey çıktı. O davet etti bu sefer. Elimle 'hayır' dedim. Ame sonra Zeki Bey, sahneden indi, yanıma geldi, elini uzattı! Ne yapayım. Kalktım tabii konsolos köpeği gibi..."

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..
VİDEO İÇİN TIKLAYIN..
"ELİNİZDEKİ BANT BİR TARİHTİR!"
"Zeki Bey, 'Baharı Bekleyen Kumrular'ı okuyalım. Senin şarkındır' dedi. Sonra 'Hangi sesten okuyacağız' diye sordu. 'Zatıaliniz hangi sesten okuyorsa ben uyarım' dedim. Ben makamın yazıldığı yerden okurdum, o kadın sesiyle okuyor, yani dört ses aşağıdan. İşte orada gerçek anlamda bir düet yaptık. Şimdi yapıldığı gibi makinelerin filan yardımıyla değil. Elinizdeki bant bir tarihtir." Düetin sonunda salon alkıştan yıkılıyor. Herkes, "Hoop hoopp" diye bağırirken Zeki Müren, Bülent Ersoy'u dudağından öpüyor.

Bülent Ersoy: "Zeki Bey, birden dudağımdan öpmeye başladı. Etraf yıkılıyor. Sonra Nigar tutturdu 'Ben de istiyorum' diye. 'Nigarcığım kusura bakma, bu dudaklardan sonra seni öpemeyeceğim' dedi Zeki Bey... 'Japon orkidesi' derdi bana. Arkamdan da 'Su gibi maşallah dermiş..."

O FOTOĞRAFIN HİKAYESİ
İki gündür yoktu ortalıkta. Bir baktım dün sabah erkenden damladı. Daha ağzımı açmadan, sanki sormuşum gibi "Belçika'ya kadar uzandım" dedi... Cevap vermedim, huyudur Gargamel'in, anlatmasa duramaz. Nitekim, "Senin Cem Yılmaz haberini okuyunca babamın mezarını ziyaret ettim. Uzun zamandır ihmal etmiştim" dedi. Bu sefer dayanamadım "Senin baban da mı vardı?" diye hayretle sordum. Sanki eşitmişiz gibi, "Senin yok muydu?" dercesine baktı ve "İsim babam canım Pierre..." dedi. "Kimmiş bu Pierre?" diye sorunca "Kim olacak, Pierre Culliford... 'Peyo' da derler. Şirinlerin yaratıcısı..." dedi ve sonra kahkahayı patladı. "Keşke seni yaratmasaymış ulan" diye boğazına sarılırken aniden mavi ceketinin cebinden bir CD çıkarıp önüme attı. "Bir dinle bakalım da onu göre karar ver, Peyo beni yaratsa mıymış, yaratmasa mıymış."

Gargamel'in getirdiği CD gerçekten çok ilginçti... Yıllar önceki bir ses bandının kopyasıydı. Gece kulübü gibi kalabalık bir mekânda kaydedilmiş. Önce alkışlar, kahkahalar filan gırla gidiyor... Derken iki muhteşem ses 'Baharı Beklerken Kumrular Gibi'yi söylemeye başlıyor: Bülent Ersoy ve Zeki Müren... Böyle durumlarda hep dikilen kulaklarımın bu sefer bir de pası silindi. "Nereden buldun bu hazineyi?" diye sordum Gargamel'e; meslek sırrıymış. Mesleği neyse... Yapılacak tek şey vardı, Bülent Ersoy'a bantı dinletmek. Ben de onu yaptım.

OTUZ YILLIK TARİHİ DÜET
Bülent Hanım bandın ilk dakikalarını dinler dinlemez neredeyse oturduğu koltuktan zıplıyordu. "Ayol" dedi heyecanla "Bu en az otuz senelik bir kayıt. Bende bile yok. Nereden buldunuz?" Yüzüme Gargamel'in ifadesini takınarak "Meslek sırrı" dedim.
Şu olayı anlatsanıza, neredeydiniz, birlikte nasıl şarkı söylediniz Zeki Bey'le? Bir an durakladı, sonra başladı konuşmaya. Anlatırken o anları bire bir yaşıyordu sanki...1980 yılının bir kış gecesi... Yer, Harbiye'deki o günlerin popüler gazinolarından biri olan Gülizar... Nigar Uluerer doğum gününü kutluyor. Dönemin pek çok ünlü sanatçısı da orada... Zeki Müren, Huysuz Virjin, Şenay Düdek daha kimler kimler... O arada Bülent Ersoy giriyor içeri... Elimizdeki kasette bu bölümler yok. Onun için Bülent Hanım'a kulak veriyoruz:

''Benim hiçbir şeyden haberim yok. 'Nigar'ın doğum günü' dediler, kalktım gittim... Yanımda da TRT prodüktörlerinden Meral Savcı var. Bir baktım, kadın orada oturuyor..."

Kadın mı? Adam tabii. 'Zeki Bey' diyecektim dilim sürçtü
O zamana kadar hiç düet yapmış mıydınız? Ne düeti ayol; yan yana bile gelmemiştik. Bir kere Hürriyet Gazetesi'nde, bir de uçakta karşılaşmıştık. Neyse biz oturduk.

MÜREN ÇAĞIRIYOR, ERSOY GELMİYOR
Buradan sonra yine kasete dönelim... Nigar Uluerer'in mikrofondaki sesi duyuluyor bantta. Bülent Ersoy'u sahneye davet ediyor. Alkış kıyamet ama Bülent Hanım'da tık yok. Anlaşılan bu davete icabet etmiyor. Uluerer fazla üzerine gitmeyip Zeki Müren'i çağırıyor. Bağırış çağırış arasında Zeki Bey çıkıyor sahneye. Bu sefer o davet ediyor Ersoy'u; 'Baharı Bekleyen Kumrular" şarkısını birlikte söylemek için... Alkışlar giderek uzuyor, anlaşılan Bülent Hanım yine yerinden kalkmıyor.

Önce çıkmadınız mı sahneye? Yok, elimle hayır diye bir işaret yaptım...
Çıkıverseydiniz canım, o kadar insan bekliyor... İnsanlar bir şey talep edebilirler ama o talebi yerine getirip getirmemek de benim hakkım. Ama sonra ne yaptı Zeki Bey? Sahneden indi, yanıma geldi, elini uzattı... Adıyla müsemma çok zeki bir insandı. Koskoca bir devir, bir imza Zeki Bey, artık ne yapayım. Kalktım tabii konsolos köpeği gibi... Neyse efendim 'Baharı Bekleyen Kumrular'ı okuyalım. Senin şarkındır' dedi."

Size mi yazılmıştı o şarkı? Evet, Coşkun'un bestesi...
Âşık mıydı Coşkun Sabah yoksa size? Yok canım. Konservatuardan arkadaşımdı. Dirsek temasıyla oturuyorduk. Ondan sonra efendim, Zeki Bey 'Hangi sesten okuyacağız?' diye sordu. 'Zatıaliniz hangi sesten okuyorsa ben uyarım' dedim."
Hangi sesten okudunuz? (Sanki çok anlarmışım gibi soruyorum ben de...)
Ben makamın yazıldığı yerden okurdum, o kadın sesiyle okuyor, yani dört ses aşağıdan. Onun sesinden okuduğumuz halde çıkamıyor, ipleri bana bırakıyor hep. İşte orada gerçek anlamda bir düet yaptık. Şimdi yapıldığı gibi makinelerin filan yardımıyla değil. Elinizdeki bant bir tarihtir. Zaten bir daha da böyle bir şey yaşanmadı. Kıymetini bilin.

VE DUDAKLAR BİRLEŞİYOR...
Bülent Hanım anlatırken banttan birden heyecan dolu sesler yükseliyor... 'Hoooop... hooop' diye bağırıyor bütün salon, alkışlar çınlıyor... "İşte şimdi dudağımdan öpüyor" diyor Ersoy. Bir zamanlar çok yankı bulan fotoğraf da işte o anda çekilmiş. Ersoy ve Müren dudak dudağa öpüşüyorlar. Kasetten gelen seslerden bile o anki atmosferi hissedebiliyorsunuz...
"Birden dudağımdan öpmeye başladı. Etraf yıkılıyor. Sonra Nigar tutturdu 'Ben de istiyorum' diye. 'Nigar'cığım kusura bakma, bu dudaklardan sonra seni öpemeyeceğim' dedi Zeki Bey."

Sanat Güneşi dudağınıza buseyi kondurunca ne hissettiniz? Ayol ne hissedeceğim, cinsi sapık mıyım ben...(gülüyor)

Belli ki sizi beğeniyordu Zeki Bey. Çook beğenirdi efendim çoook... 'Japon orkidesi' derdi bana. Arkamdan da 'Su gibi maşallah" dermişYorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır

Bu Kategorideki Diğer Haber Başlıkları

12.05.2020 01:38 · KEREM-HİLAL AŞKI!

26.03.2018 00:47 · Seda Sayan'dan Makyajsız Paylaşım

16.03.2018 11:58 · Tatlıses'in Torunu Evlendi

16.03.2018 05:09 · Şahan İle Kaynarca Kapıştı!

08.03.2018 06:51 · BRAVO BE ARDA TURAN!

03.03.2018 08:16 · Oktay KAYNARCA'dan Sert Çıkış

21.02.2018 07:34 · O FRAGMAN YAYINLANDI-Videolu

06.12.2017 05:41 · İbo'nun Paylaştığı İlginç Fotograf!

21.11.2017 09:36 · KIZI TATLISES'E DAVA AÇTI!

12.05.2017 09:31 · Türk Kahvesi Neden Su İle İçilir?

17.04.2017 07:49 · Engin Altan Dönemi Sona Eriyor

13.03.2017 09:06 · Evlilik Proğramları İçin KHK Geliyor

10.03.2016 00:51 · STÜDYODAN KOVDU

29.02.2016 06:53 · MERYEM VEDA EDİYOR!

12.12.2015 06:23 · "ÖPÜŞMEZSEM GİDERİM"!

12.09.2015 01:53 · KURTLAR VADİYE İNİYOR

14.04.2015 00:05 · Arman Arşivinden Hamamda Hürrem

08.03.2015 00:29 · Urfa'lı Küçük Ağa Final Yapıyor!

30.11.2014 17:33 · Gerçek Yaşı Ortaya Çıktı-Videolu

15.09.2014 10:49 · TATLISES ÇOK KIZDI

20.08.2014 00:01 · Müzik Dinleyenlere Kötü Haber

02.07.2014 10:54 · İşte Recep İvedik 4 Fragmanı

30.01.2014 08:48 · İŞTE ACUN FARKI

10.12.2013 09:51 · SÜLEYMAN GÖRMESİN!..Videolu

11.11.2013 10:31 · BİR ACAİP SHOW!-Video İzle

06.10.2013 07:07 · "Yatakta Adamın Aklını Alırım"

10.06.2013 11:24 · "BENİMLA DEĞİLSIN"!

09.03.2013 10:30 · Emrah Soyadını ERDOĞAN yaptı!

28.02.2013 06:25 · İlişkide rezil bir kadın oluyorum!

27.01.2013 13:33 · TAVANDA DUVAR KAĞIDI MODASI

20.12.2012 12:15 · CİCİŞLER YAKTILAR!-Video İzle

16.12.2012 13:08 · CEVAPLAMADIĞI SORU!

10.12.2012 10:26 · BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ!

14.11.2012 08:00 · Zaza Dayı Ölüyor(mu)?-VİDEOLU

08.11.2012 07:59 · GÜNÜNÜ DEĞİŞTİRDİLER

12.10.2012 11:16 · BÖYLE DE ŞAKA OLMAZ Kİ!

11.03.2012 02:36 · Cem Yılmaz da gitti!-Video İzle

18.02.2012 09:21 · Tatlıses ile Hülya Buluştu

27.12.2011 06:53 · YER YERİNDEN OYNADI!- VİDEO

26.12.2010 11:31 · Herşey bu fotoğrafla başladı!

22.12.2010 10:51 · Renault'un lezbiyen reklamı.Videolu

22.12.2010 08:24 · 6 YILLIK EVLİLİĞİ SONA ERDİ

20.11.2010 08:31 · BİR BOMBA DAHA!

18.10.2010 07:34 · O DA GÖZALTINA ALINDI!

26.09.2010 13:39 · Vibratör gafı! Tıkla-İzle

25.09.2010 16:28 · "Ben çıplak dolaşırım"!..VİDEOLU

13.09.2010 18:59 · İran'lı artiste tecavüz sahnesi-VİD

10.07.2010 17:23 · Millet sayısını şaşırdı!

22.03.2010 16:42 · İNANILMAZ HATAALAR!

25.01.2010 08:24 · Olay yaratan reklamFlash Haber

Urfa'da Hafta Sonu Yasağı Var mı?

 Koronavirüs salgınına dair yeni tedbir kararları alınırken, bir süredir hafta sonu yasaklarında muaf olan Şanlıurfa'da hafta sonu yasak olacak mı? İşte kentte merak edilen sorunun cevabı...

Köşe Yazarları

Müslüm AKTÜRK

 

İmam Hüseyin SAVAŞ

 

Op.Dr.Yusuf Vehbi OCAK

 

Mustafa ARISÜT

 

Beyhan ERGEN

 

Hüseyin GÜZEL

 

Ayten DOĞAN

 

İsmail MUTLU

 

Ahin GÜNEŞ

 

H.İbrahim TORU

 

Abuzer AKBIYIK

 

İbrahim TORU

 

Halil ÇİNİ

 

Yusuf AKTAŞOĞLU

 

Osman Ataman BİNER

 

Belgin Turan SATICI

 

İsmail ARSLAN

 

Ali ÇİZMECİOĞLU

 

Halil SAVAŞ

 

GÜLSÜM MUNAR

 

Murat Şahin ŞAHANOĞLU

 

Adullah R.ELÇİ

 

Mahmut MANCI

 

Metin ŞENAY

 

Mehmet CANBEYLİ

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

DENEME

 

Anasayfa     Günün Haberleri     Sitene Ekle     Urfapress Tv     Yazarlar     Foto Galeri     Künye     İletişim  

  17 Nisan 2021