24 Aralık 2017 17:32

OYUNA GELMEYELİM..!

Son günlerde Şanlıurfa’nın özellikle siyaseti ve bürokrasi’si üzerinde oyunlar oynandığı bilmeyerek de Urfalıların da bu olaylara alet oluduğuna şahit oluyoruz.

Belediyelerle ilgili kayyum dedikodusu çıkarttılar. Herkes kendine göre ama kapalı kapılar ardında dedikodu mekanizmasını geliştirdi .Sosyal medya üzerinden herkes herkese asılsız düzmece resimler listeler göndererek yav bak buda bundanmış filan belediye başkanlığına kayyum atanacakmış gibi dedikodu medyası boş durmadı .

Bu dedikodunun kime ne faydası var bilmem ama yapılan bu algı ilimize zarar vermektetir .Benim bildiğim bir şey var belediye başkanlarımız kendilerinden emin illerine hizmette etmeye devam ediyorlar. Hiçbir dedikoduya aldırmadan’bende diyorum ki Çalışan hizmet eden Başkanlarımıza ALLAH Güç kuvvet versin ’ it ürür Kervan yürür’’Gelelim Bakan’nın yuhalanmasına

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızla Şanlıurfa’ya geldigin’de bazı kişi veya kişiler tarafından yuhalandığını duydum ve üzüldüm ;

Bakan Urfa’ya geldiğinde veya ankara’ya bakanlığı giden dostlara buradan sormak istiyorum

Bakanı ziyarete gittiğinizde Urfa için ne İSTEDİNİZ?

Urfa’ya istihdam yaratacak kaç tane fabrika iSTEDİNİZ

Şanlıurfa’nın enerji sorununu mu ANLATTINIZ?

1700 yataklı hastanemizin bir an evvel yapılması için kaç defa gündeme GETİRDİNİZ?

Merkez karaköprü’ye 24 saat hizmet verecek ve acil vakalara bakacak bir hastane olmasa da poliklinik yapması için kaç defa rahatsız ETTİNİZ?

Sağlık alanında kaç tane doktorumuz eksik dediniz,de vermedi veya İLGİLENMEDİ.

Yoksa riyakarlık yapıp birilerinimi karaladınız (kötülediniz) ?

Siyasi beklentilerinize mi cevap vermedi, şahsınız için mi bir şeyler istediniz vermedi ve bunun için mi yuhaladınız ?

Değerli urfalılar urfa hepimizin. On yılardır alamadığımız hizmetler Bakan Faruk çelik ile geldi herşeyimiz on numara mı oldu? Yok eksikliler var ama yapmak için mücadele eden bir bakanımız da var.

Biz bir birimizin kuyusuna kazmak yerine kenetlenip ilimiz için bakanımızı kaç defa rahatsız ettik ilimiz adına soruyorum ?

Şahsi menfaatleriniz için çok rahatsız ettiğinizi de biliyorum.

Bakın beyler; Şanlıurfa Bakan Faruk Çelik ile aldığı hizmetleri biraz vicdanı olan insanlar unutmaz ve unutmamalı.Şanlıurfaya atanan yeni valimiz Abdullah Erin beye de ilimize hoş geldiniz diyor

Tayini Bursaya Çıkan Cumhuriyet baş savcı Uğurhan Kuş beye yeni görevinde başarılar diliyorum.